REKLAMA
 
REKLAMA

Chińczycy wprowadzają do sprzedaży domowe baterie sodowo-jonowe

Chińczycy wprowadzają do sprzedaży domowe baterie sodowo-jonowe
Fot. Biwatt

Chińska firma Biwatt wprowadza na rynek domowe magazyny energii z bateriami sodowo-jonowymi, które dotychczas nie były szerzej stosowane w tego rodzaju urządzeniach. W ofercie ma również magazyny bazujące na popularniejszych bateriach litowo-żelazowo-fosforanowych.

Firma Biwatt z siedzibą w Shenzhen, w chińskiej prowincji Guangdong, zajmuje się produkcją bateryjnych magazynów energii oraz inwerterów hybrydowych. Jej najnowszy produkt to bateria sodowo-jonowa Power Nest, która jest przeznaczona do zastosowań domowych.

3 tys. cykli i wysoka sprawność

Z informacji zamieszczonych w portalu „PV Magazine” wiemy, że jednostka magazynu sodowo-jonowego ma pojemność 75 Ah (3,6 kWh pojemność brutto) i napięcie znamionowe 48 V. Jej wymiary wynoszą 600 x 810 x 155 mm przy masie 60 kg. Sprawność urządzenia wynosi 97 proc., a liczba cykli ładowania została określona na minimum 3 tys.

REKLAMA

Domowa bateria sodowo-jonowa będzie mogła dostarczyć energię z maksymalną mocą 6 kW, a użytkownik będzie mógł kontrolować jej pracę za pomocą specjalnej aplikacji. Urządzenie ma stopień ochrony IP21, co nie stanowi najlepszego wyniku w branży.

Na stronie internetowej producenta nie zamieszczono jeszcze karty katalogowej nowego produktu. Nie wiemy dokładnie, jakie będą możliwości skalowania magazynu, jaka będzie jego cena oraz czy zostanie wprowadzony na rynek polski.

W ofercie również LFP

Dużo więcej wiemy natomiast o serii magazynów energii BWESS100-5/10/14-S0, które Biwatt wybudował na bazie ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych. Dostępne są trzy pojemności urządzeń: 5,12; 10,24 i 14,34 kWh brutto (odpowiednio: 4,61; 9,22 i 12,91 kWh netto).

REKLAMA

Najmniejsza jednostka ma wymiary 560 x 650 x 200 mm i waży 55,5 kg. Z kolei największa bateria LFP – o pojemności 14,34 kWh – ma wymiary 900 x 675 x 200 mm i waży 128,5 kg. Maksymalna moc magazynu energii wynosi 11,5 kW, a rekomendowany prąd ładowania/rozładowywania jest równy 100 A (maks. 150 A). Napięcie nominalne baterii to 51,2 V, a zakres operacyjny waha się od 46 do 56 V.
.

.
Domowe magazyny energii z serii BWESS100 można instalować wewnątrz budynków. Z karty katalogowej nie wynika natomiast, aby bateria mogła pracować na zewnątrz. System chłodzony jest poprzez naturalną konwekcję i ma stopień ochrony IP20. W porównaniu z baterią sodowo-jonową żywotność systemu magazynowania energii opartego na ogniwach LFP została oceniona znacznie lepiej. Ma ona pozwalać na wykonanie więcej niż 6 tys. cykli ładowania.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Gdzie to można kupić ?

Wstydzą się ceny?

Cena nie podana bo będzie dodana marza, cena + 15000zł

chińskia propaganda . Kupić i spalić dom. Jak najdalej od akumulatorów w domu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA