REKLAMA
 
REKLAMA

Pompa ciepła Toshiba Carrier nagrodzona za innowację

Pompa ciepła Toshiba Carrier nagrodzona za innowację
fot. Toshiba Carrier Corporation

Wprowadzenie nowej konstrukcji elementu do wielocylindrowych sprężarek wykorzystywanych w pompach ciepła przyniosło nagrodę spółce Toshiba Carrier Corporation. Zaproponowana innowacja ma zwiększyć wydajność pomp i wyciszyć ich pracę.

Toshiba Carrier Corporation (TCC) jest częścią Carrier Global Corporation, światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych. TCC specjalizuje się szczególnie w systemach grzewczych.

W niedawnym komunikacie Toshiba Carrier Corporation poinformowała, że została wyróżniona w konkursie Reiwa 5th National Commendation for Invention i otrzymała nagrodę National Invention Awards of Japan 2023. Jest to nagroda fundowana przez Japoński Instytut Wynalazków i Innowacji, a przyznawana firmom, które przyczyniają się do doskonalenia nauki i techniki oraz rozwoju przemysłu w Japonii.

REKLAMA

Toshiba Carrier Corporation otrzymała wyróżnienie za opracowaną konstrukcję króćca tłocznego dla wielocylindrowych sprężarek z tłokiem obrotowym do pomp ciepła.

Doceniona poprawa wydajności

Rozwiązanie TCC ma niwelować problemy przegrzewania się urządzenia, co skutkuje lepszą wydajnością grzewczą pompy ciepła. Dodatkowo innowacja ma zredukować poziom hałasu urządzenia.

REKLAMA

Technologia może być stosowana w wielocylindrowych sprężarkach tłokowych stosowanych w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Poprzez optymalizację struktury „otworu wylotowego”, który odprowadza sprężony czynnik chłodniczy na zewnątrz cylindrów, technologia zmniejsza zjawisko przegrzania, stanowiące problem przy zwiększaniu wydajności. Skutecznie zmniejsza straty sprężania, pulsację tłoczenia i ugięcie obracającego się wału, umożliwiając zwiększenie wydajności i sprawności urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

W kierunku samowystarczalności energetycznej

Toshiba systematycznie wprowadza udoskonalenia i proponuje swoje klientom swoje kompleksowe rozwiązania. W końcówce 2022 roku firma wzięła udział w projekcie polegającym na całkowitym zastąpieniu nieodnawialnych źródeł energii w jednym z wielorodzinnych budynków w hrabstwie Cheshire w północno-zachodniej Anglii. Toshiba dostarczyła pompę ciepła typu powietrze-woda Toshiba ESTIA o mocy 11 kW, która współpracowała z systemem fotowoltaicznym o mocy 16 kW oraz magazynem energii pozwalającym na zwiększenie autokonsumpcji produkowanej energii.

Zdaniem właściciela nieruchomości implementacja holistycznego rozwiązania spowoduje, że w sezonie letnim budynek pozostanie neutralny klimatycznie.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Żadna nowość, zwykłe wiadomości bez konkretów technicznych.

Teraz już wiem dlaczego Toshiba słynie z niezawodności swoich skraplaczy! Taka technologia robi różnicę 👍

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA