REKLAMA
 
REKLAMA

Propanowa pompa ciepła do samodzielnego montażu

Propanowa pompa ciepła do samodzielnego montażu
Fot. Selfio

Selfio wprowadziło na rynek kompletny zestaw ThermCube, który pozwala mieszkańcom domów szybko przejść na ogrzewanie pompą ciepła. Montaż systemu może odbywać się w formule DIY, co oszczędza koszty i czas.

Zestaw jest kompletnym, zintegrowanym rozwiązaniem, które umożliwia mieszkańcom domów jednorodzinnych szybkie przejście na zasilanie pompą ciepła lub połączenie zasilania pompą ciepła z konwencjonalnym źródłem ciepła, jak np. piec olejowy czy gazowy.

DYI – Do It Yourself

ThermCube składa się z pompy ciepła typu powietrze-woda (czynnik chłodniczy R290 – propan), zbiornika na ciepłą wodę użytkową oraz niezbędnych elementów hydraulicznych i elektrycznych umieszczonych w jednej kompaktowej szafie (która zajmuje mniej niż 1 m2). Zdaniem producenta taka konfiguracja umożliwia osobie niewyspecjalizowanej montaż jednostki i podłączenie poszczególnych przewodów w krótkim czasie. Należy dodać, że odbiór i dopuszczenie systemu do pracy musi odbyć się za pośrednictwem wykwalifikowanego technika.

REKLAMA

ThermCube jest rozwiązaniem przeznaczonym dla właścicieli domów jednorodzinnych, których zapotrzebowanie energetyczne waha się w zakresie 6-11 kW. Zestaw nadaje się zarówno do nowych budynków, jak i tych poddanych termomodernizacji.

Dostępny w czterech wersjach

ThermCube dostępny jest w czterech wersjach: Basic, Hybrid, Premium oraz Premium Plus.

Wersja Basic zakłada wymianę starego nieefektywnego źródła ciepła i przejście w 100 proc. na ogrzewanie budynku oraz ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) za pośrednictwem pompy ciepła. Koszt zestawu Basic wynosi 16,99 tys. euro (76 115 zł). Zestaw nie zawiera zbiornika na c.w.u. i zbiornika buforowego. Po dodaniu tych dwóch komponentów cena wzrasta o 2 tys. euro.

REKLAMA

Dla osób, które chcą zachować pierwotne źródło ogrzewania, jak np. piec olejowy czy gazowy, i zintegrować jego działanie z pompą ciepła, Selfio oferuje zestaw Hybrid, który oprócz ww. elementów umożliwia taką integrację. Cena zestawu hybrydowego (bez zbiornika na c.w.u. i zbiornika buforowego) wynosi 17,99 tys. euro (80 595 zł). Za zbiorniki należy dopłacić 2 tys. euro.

Wersje premium zakładają połączenie zestawu pompy ciepła z odnawialnym źródłem energii w postaci instalacji fotowoltaicznej. Wersje Premium i Premium Plus różnią się tym, że ta druga umożliwia dodatkowo integrację pieca z płaszczem wodnym. Wersja Premium Plus kosztuje 19,49 tys. euro (87 315 zł).

Niezależnie od wybranego zestawu producent gwarantuje krótki czas dostawy – 14-21 dni roboczych.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Julian miniCO Rybnik 08-09-2023 08:34

No ja montuje LG 12 KW z buforem i zbiornikiem z nierdzewki za 40K od zamówienia do realizacji 7 dni roboczych z czego połowę kasy może zwrócić czyste powietrze. Tak że ten ta oferta z samodzielnym montażem jest dla …… 😉

Cena zestawu jest tak niezwykle atrakcyjna, że aż pewnie wszystkich czytelników korci, by to kupić. Polecam, by producent podwyższył jeszcze cenę do okrągłych 100 tys. PLN, wówczas będzie to bardzo ładnie wyglądało w folderze reklamowym. Piękny zestaw, a do tego jeszcze w tej atrakcyjnej cenie do samodzielnego montażu. Cudowna oferta.

Chyba was poje…….? Cena urywa d…..

Mam zamiar założyć pompę za 17 tys. PLN – co prawda nie propanową, a bufory już mam…

Monoblok ECS 10 kw kosztuje 13 k zł z dostawą i można go samodzielnie zamontować.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA