REKLAMA
 
REKLAMA

Corab będzie produkować pompy ciepła

Corab będzie produkować pompy ciepła
Fot. Corab

Corab rozszerza portfolio produktów oferowanych pod własną marką o nową kategorię urządzeń grzewczych. Niebawem w ofercie pojawią się gruntowe pompy ciepła i zasobniki ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). 

Pompy ciepła Corab powstaną w ramach partnerstwa naukowo-technicznego zawartego z  firmą Danfoss. Danfoss udostępni podzespoły oraz wsparcie aplikacyjne i inżynierskie swoich ekspertów, a Corab – kompetencje inżynieryjne, m.in. w zakresie programowania i automatyki, a także doświadczenie spółki w obróbce stali i aluminium.

Urządzenia do domów i zastosowań komercyjnych

Według założeń powstaną trzy modele pomp z gruntowym wymiennikiem ciepła – o mocach 8, 12 i 16 kW – oraz trzy dodatkowe ze zintegrowanym w obudowie zbiornikiem c.w.u. Oferta będzie przeznaczona dla klientów indywidualnych (małe i duże budownictwo jedno- i wielorodzinne).

REKLAMA

Do produkcji trafią także trzy modele wysokotemperaturowych pomp ciepła o dużej mocy (40 kW, 60 kW, 80 kW) do zastosowań komercyjnych (w biurowcach, wspólnotach mieszkaniowych, do wykorzystania przez operatorów ciepła systemowego). Będą one mogły tworzyć tzw. maszynownie pomp ciepła i uzupełniać zapotrzebowanie węzłów ciepłowniczych.

W pompach ciepła wykorzystywane będą podzespoły Danfoss, w tym m.in. sprężarki o regulowanej wydajności, płytowe wymienniki ciepła, automatyka chłodnicza i sterowniki. Sterownik zaprojektowany pod kątem łatwej integracji z rozwiązaniami chmurowymi i systemami inteligentnych budynków umożliwi, jak zapewnia producent, zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Rozwiązanie opracowane wspólnie z Danfoss zapewnić ma efektywną pracę pompy ciepła, co przyniesie użytkownikom wymierne oszczędności i będzie przyjazne dla środowiska.

REKLAMA

Jednostki wyposażone zostaną w cichy i energooszczędny napęd inwerterowy oraz będą pracować na bazie ekologicznego czynnika chłodniczego R454B. System zdalnej komunikacji umożliwi bezprzewodowe sterowanie i monitoring pracy urządzenia, co znacznie ułatwi instalatorom ich kontrolę.

Dwie nowe linie produkcyjne

Pompy ciepła Corab wytwarzane będą w fabryce spółki w Bartoszycach, a zasobniki c.w.u. – w centrum logistycznym spółki w Gliwicach. W pierwszym roku zaplanowano produkcję 2 tys. sztuk pomp i 28 tys. zasobników c.w.u.

Uruchomienie produkcji planowane jest na czwarty kwartał 2023 r. Początkowo będzie realizowana na rynek polski, a następnie niemiecki i skandynawski. W ramach projektu rozwoju nowej linii produktowej docelowo zatrudnionych zostanie ponad 70 pracowników.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

W Bartoszycach ludzie się zwalniają z Corab z powodu braku pracy i niskich zarobków,a chcą zatrudniać nowych pracowników

Produkować? Raczej ściągać z Chin całymi kontenerami a chińczycy jeszcze w gratisie im logo Corab wygraweruje haha

70 pracowników to na samo przepakowywanie może nie wystarczyć.

Czytajcie że zrozumieniem. Chodzi o produkcję na bazie podzespołów Danfoss, a nie przepakowanie produktów. Skąd info, że ludzie się zwalniają z fabryki w Bartoszycach?

Nie będą produkować tylko sprawdzać z Chin i naklejać swoje Logo !!!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA