
Jest pierwszy polski wiatrak na morzu. To największa turbina w Europie
Grupa Orlen zaczęła instalację turbin wiatrowych na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power. Deweloper postawił na ogromne turbiny duńskiego Vestasa.
Grupa Orlen zaczęła instalację turbin wiatrowych na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power. Deweloper postawił na ogromne turbiny duńskiego Vestasa.
Najbliższa przyszłość energetyki będzie się koncentrowała na dwóch aspektach – magazynowaniu energii i stabilności sieci energetycznej. Będą to główne zagadnienia podejmowane w trakcie wydarzenia impact’17, które w dniach 31 maja – 1 czerwca br. odbędzie się w Krakowie...
Czołowe europejskie koncerny energetyczne – francuski Engie i należący do niemieckiego RWE koncern innogy – mogą połączyć się, wymieniając swoje akcje i tworząc europejskiego potentata energetycznego, którego wartość jest szacowana nawet na 50 mld euro.
Spółdzielnie energetyczne wygranym niemieckiej aukcji dla wiatru
Przy położonym koło jordańskiego miasta Al Azraq obozu dla uchodźców z Syrii powstanie farma fotowoltaiczna. Dzięki niej przebywający w obozie uchodźcy zyskają dostęp do energii elektrycznej.
Niemiecki regulator rynku energetycznego Bundesnetzagentur poinformował, że z projektów, które objęto wsparciem w ramach zorganizowanej jeszcze w 2015 r. aukcji dla fotowotlaiki, zrealizowano już 96 proc. potencjału...
– Zbiór aktów prawnych wchodzących w skład pakietu zimowego nie kształtuje rzeczywistości, tylko na nią reaguje, jest wtórny w stosunku do zmian, które już dawno się dokonały – zmian technologicznych, zmian w sposobie myślenia o energii, zmian w świadomości społeczeństw – mówi Arnold Rabiega, prezez Krajowego Instytutu...
Przedstawiciele Komisji Europejskiej i 14 unijnych krajów podpisali porozumienie zmierzające do uruchomienia projektu, który ma na celu wypracowanie rozwiązań pozwalających na zwiększenie niezależności i bezpieczeństwa energetycznego wysp należących do Unii Europejskiej.
Europejskie stowarzyszenie branży wiatrowej WindEurope w komentarzu na temat przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu aukcji dla OZE w Hiszpanii, której największym wygranym są inwestorzy z sektora wiatrowego, zaznacza, że kluczowym czynnikiem, który napędza inwestycje w OZE, jest perspektywa stabilnych przychodów.
Pod koniec ubiegłego tygodnia PGE potwierdziło, że kupi za 4,5 mld zł polskie aktywa, głównie elektrociepłownie, które należą do francuskiego koncernu energetycznego EDF. Dzięki temu Francuzi uzyskają kolejne środki, które ostatnio przeznaczają w dużej mierze na inwestycje w energetykę odnawialną.
Ministerstwo energii gromadzi uwagi i pomysły dotyczące funkcjonowania klastrów energetycznych, które lokalne społeczności będą tworzyć w celu produkcji i obrotu zieloną energią na własne potrzeby. Powstają już pierwsze pilotażowe przedsięwzięcia...
W weekend w Szwajcarii przeprowadzono referendum, w którym mieszkańcy tego kraju zdecydowali o przyszłej strategii energetycznej, akceptując wsparcie dla odnawialnych źródeł energii i opowiadając się przeciwko elektrowniom jądrowym i za zmniejszeniem produkcji energii z paliw kopalnych.
Czy zysk korporacji i dbanie o środowisko można pogodzić? Jak mądrze inwestować w OZE? Kiedy to się opłaca? Na te i wiele innych pytań dotyczących energetyki odnawialnej będziemy szukać odpowiedzi na Konferencji „Dobra Energia”. Już 7 czerwca spotykamy się w Krakowie.
W I kwartale br. jeden z czterech największych w kraju operatorów sieci dystrybucyjnych, Enea Operator, przyłączył do sieci 290 mikroinstalacji OZE. Oprócz nich przyłączono jeszcze tylko jedną instalację OZE większą niż mikroinstalacja. Chodzi o instalację biogazową o mocy 250 kW.
Belgium: researchers say solar-plus-storage is far from becoming economically viable