Deweloper projektów fotowoltaicznych i wiatrowych zmienia nazwę

Deweloper projektów fotowoltaicznych i wiatrowych zmienia nazwę
fot. Bastian Pudill/Unsplash

Firma V-Ridium, należą do Greenvolt Group, przeszła rebranding i zmieniła nazwę na Greenvolt Power. Obecnie zaangażowana jest w projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1107,5 MW oraz farm wiatrowych o łącznej mocy 798,6 MW.

Greenvolt Power (poprzednio V-Ridium) jest częścią grupy kapitałowej Greenvolt, która działa na rynku energetyki odnawialnej w Europie i Ameryce Północnej. Koncentruje się na zarządzaniu aktywami wytwórczymi biomasowymi – łącznie posiada około 150 MW źródeł wytwórczych w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Poza tym zajmuje się energetyką rozproszoną oraz rozwojem i budową wielkoskalowych instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych, a także magazynów energii.

Działalność w Polsce i na świecie

W tym roku Greenvolt zainicjował w Polsce budowę dwóch projektów OZE, w tym jednego hybrydowego (wiatr, PV i magazyn energii), o łącznej mocy 59 MW. Aktywa zamierza sprzedać w 2023 roku. Pierwszy projekt realizowany jest w Sompolnie, w województwie wielkopolskim. Uruchomienie instalacji planowane jest na pierwszą połowę 2024 roku.

REKLAMA

 

Drugi projekt, Opalenica, także w województwie wielkopolskim, składa się z trzech parków słonecznych o łącznej mocy 20 MW. Oczekiwany termin komercyjnej eksploatacji to trzeci kwartał 2023 roku.

Według informacji firmy portfel rozwijanych i planowanych projektów magazynowania energii na terenie Polski sięga około 1400 MW.

REKLAMA

Greenvolt Power jest jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów instalacji OZE w Polsce – mówi Radosław Nowak z Greenvolt Power. – Od momentu dołączenia do grupy Greenvolt dynamicznie rozwijamy swoją obecność międzynarodową.

Przedstawiciel firmy wskazuje kraje, w których rozwija ona, pozyskuje i buduje swoje aktywa OZE, a są to: Węgry, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Grecja, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Portugalia, Hiszpania, Islandia, Meksyk i USA.

Współpraca międzynarodowa

Jak podaje spółka, Greenvolt Power w ramach swoich działań współpracuje z międzynarodowymi podmiotami, m.in. firmami: Alpiq, Axpo, Ignitis, Next Kraftwerke, Statkraft, Vestas, Nordex i Iberdrola.

Realizujemy inwestycje, doprowadzając je do etapu oczekiwanego przez inwestora końcowego (tj.: ready-to-build, operation-ready). Nasza oferta obejmuje również rozwój i realizację projektów wielkoskalowych, przemysłowych magazynów energii. Zapewniamy również obsługę zarządzania istniejącymi instalacjami OZE w ramach świadczonych usług Asset Management – wyjaśnia Radosław Nowak.

Według informacji Greenvolt obecnie grupa jest zaangażowana w projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1107,5 MW oraz farm wiatrowych o łącznej mocy 798,6 MW.

Wierzymy, że jest to moment na ustabilizowanie się jako marka, zarówno w wizji grupowej, jak i w każdej spółce. Mamy nową tożsamość, z nowym wizerunkiem grupy, która wierzy, że energia przyszłości będzie bardziej zielona. Naszą misją jest tworzenie trwałej wartości ze słońca i wiatru z korzyścią dla społeczeństwa. Jesteśmy nastawieni nie tylko na maksymalizację korzyści dla inwestorów, społeczności lokalnych i władz lokalnych, ale również dla środowiska naturalnego – deklaruje João Manso Neto, dyrektor generalny Grupy Greenvolt.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.