Posiedzenie sejmowej komisji ws. ustawy o OZE (transmisja)

Posiedzenie sejmowej komisji ws. ustawy o OZE (transmisja)
Foto. Piotr Drabik, flickr cc

W ubiegłym tygodniu w Sejmie rozpoczęło się procedowanie projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Dzisiaj prace nad nim zaczyna sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa.

Projekt (druk nr 476) trafił do Sejmu w pierwszych dniach tego miesiąca jako poselski, ale de facto został opracowany przez Ministerstwo Energii. Rząd chce, aby procedowana nowelizacja weszła w życie już 1 lipca br.   

Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Sejmu wniosek o odrzucenie w całości projektu nowelizacji ustawy o OZE zgłosiły kluby Platformy Obywatelskiej i PSL, bronicąc rozwiązań, które już znalazły się w ustawie o OZE, a które przygotowana przez rząd nowelizacja ma całkowicie zmienić. Ten wniosek został jednak odrzucony głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

Dzisiaj prace nad projektem nowelizacji ustawy o OZE, który ma gruntownie zmodyfikować zasady inwestycji w odnawialne źródła energii, w tym w mikroinstalacje, rozpoczyna sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa.

REKLAMA

W planie dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji, przed dyskusją o ustawie o OZE, jest rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami.

Transmisja z pierwszego posiedzenia Komisji ds. Energii  Skarbu Państwa nt. poselskiego projektu nowelizacji ustawy o OZE:

red. gramwzielone.pl