Rekrutacja do projektu Pioneers into Practice

Rekrutacja do projektu Pioneers into Practice
Fot. Pacific Northwest National Laboratory

Chcesz stworzyć aplikację mobilną związaną z transportem miejskim? Wiesz jak ograniczyć zużycie ciepła w budynkach mieszkalnych? A może zajmujesz się planowaniem miast i zależy Ci, by żyło się w nich wygodniej i lepiej?

Ruszyła rekrutacja do nowej edycji międzynarodowego projektu Pioneers into Practice. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zaprasza profesjonalistów zainteresowanych ochroną klimatu do udziału w programie europejskich wyjazdów stażowych. Nabór otwarty jest dla doktorantów, naukowców, pracowników firm prywatnych oraz instytucji publicznych i pozarządowych. W serii warsztatów oraz wyjazdów krajowych i zagranicznych może wziąć udział każdy zainteresowany i zajmujący się zawodowo, bądź naukowo, zagadnieniami związanymi z klimatem, energetyką i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym. Program jest otwarty na specjalistów i instytucje z różnych branż i środowisk.

– Kluczowym dla Pioneers into Practice jest wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami z różnych krajów Europy. Zachęcamy także do poszerzania perspektyw naukowych i zawodowych poprzez mulitidyscyplinarne warsztaty oraz nowe kontakty. Pionierzy to osoby, które w przyszłości będą tworzyć gospodarkę niskoemisyjną – podkreśla Maciej Supeł, specjalista ds. koordynacji projektów.

REKLAMA
REKLAMA

Tematy rozwijane w ramach PiP to m. in. odnawialne źródła energii, transport w miastach, zrównoważone budownictwo i rozwój, zieleń miejska oraz ochrona przeciwpowodziowa. W programie Pioneers into Practice bierze udział siedem regionów Europy: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk. Każdy z uczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i  może liczyć na dofinansowanie wysokości do 2 000 Euro. Tegoroczna rekrutacja trwa tylko do końca maja.

Więcej informacji o PiP (w tym formularze aplikacyjne, przewodnik po PiP) znajduje się na stronie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ www.eitplus.pl

red. gramwzielone.pl