Nowelizacja ustawy o OZE. Zobacz wersję przyjętą przez Sejm

Nowelizacja ustawy o OZE. Zobacz wersję przyjętą przez Sejm
Gramwzielone.pl (c)

Na stronach Senatu ukazała się wersja nowelizacji ustawy o OZE, którą w piątek przyjął Sejm. Senat może jeszcze wprowadzić do niej poprawki, a jeśli tego nie zrobi, ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Jeśli Senat zgłosiłby poprawki do nowelizacji ustawy o OZE, wróciłaby ona z powrotem do Sejmu, gdzie nad zgłoszonymi przez senatorów poprawkami głosowaliby posłowie.

Jeśli jednak senatorowie nie wniosą żadnych poprawek – tak jak choćby w przypadku przyjętej przez Senat kilka dni temu ustawy o inwestycjach wiatrowych – wówczas nowelizacja ustawy o OZE trafi od razu do Kancelarii Prezydenta.

REKLAMA
REKLAMA

Ustawa ma wejść w życie już 1 lipca br., co daje senatorom i posłom – w przypadku senackich poprawek – niewiele czasu na uchwalenie finalnej wersji ustawy i skierowanie jej do prezydenta. To czynnik przemawiający za tym, że senatorowie ograniczą dyskusję nad nowelizacją, nie zgłaszając do niej żadnych poprawek i nie eliminując ewentualnych wad tej ustawy.

Pierwsze posiedzenie senackiej komisji, którego przedmiotem będzie nowelizacja ustawy o OZE, zaplanowano już na dzisiaj. Nowelizacją zajmie się senacka Komisja Środowiska oraz Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. 

Więcej na temat kluczowych zapisów przyjętej w piątek nowelizacji w artykule: Sejm przyjął nowelizację ustawy o OZE. Co teraz?

gramwzielone.pl