Enea: złożenie wniosku o przyłączenie mikroinstalacji przez Internet

Enea: złożenie wniosku o przyłączenie mikroinstalacji przez Internet
Michał Jarczyński, prezes Enea Operator. Fot. Enea

Klienci z północno-zachodniej Polski mogą już korzystać z uruchomionego przez Eneę Operator Portalu Przyłączeniowego. Teraz wnioski można składać za pośrednictwem Internetu, siedząc wygodnie w domu. Nowa platforma jest elektronicznym, przyłączeniowym biurem obsługi klienta. Będzie można dzięki niej zdalnie złożyć wniosek o przyłączenie do sieci mikroinstalacji OZE.

Dzięki nowemu Portalowi Przyłączeniowemu, klient nie musi już przyjeżdżać do biura obsługi lub wysyłać kompletu dokumentów pocztą. Wniosek np. o przyłączenie do sieci można wygodnie złożyć wypełniając go w domu, o każdej porze dnia. Wychodzimy tym samym naprzeciw oczekiwaniom Klientów, którzy coraz więcej spraw chcą załatwiać zdalnie przy pomocy komputerów lub smartfonów – tłumaczy Michał Jarczyński, prezes Enei Operator.

Portal ma umożliwić złożenie wniosków m.in. o określenie warunków przyłączenia, o zwiększenie mocy, o rozdział lub scalenie instalacji dla obiektów istniejących czy śledzenie postępu prac związanych z procesem przyłączenia do sieci elektroenergetycznej Enei Operator. Korzystając z Portalu Przyłączeniowego można również wnioskować o przyłączenie mikroinstalacji, uzyskać informacje o wystawieniu faktury z tytułu opłaty przyłączeniowej, a także zmienić podstawowe dane lub zadać pytanie przez formularz kontaktowy.

REKLAMA
REKLAMA

W ramach platformy wszystkie dane, złożone wnioski oraz załączone pliki wprowadzone przez klienta są automatycznie przesyłane do systemu Enei Operator. Portal pozwala na aktywne śledzenie statusu wniosku przez klienta.

Nowe rozwiązanie ma umożliwić pracownikom Enei Operator szybką i sprawną komunikację elektroniczną z osobą, która złożyła wniosek. Klient ma być informowany o każdej zmianie statusu jego sprawy lub wygenerowanych dokumentach (np. warunkach przyłączenia, umowie przyłączeniowej, zapewnieniu dostaw) za pomocą wiadomości e-mail oraz aktualizacji informacji i dokumentacji w Portalu Przyłączeniowym.

Platforma jest już dostępna pod adresem przylaczenia.operator.enea.pl

red. gramwzielone.pl