Eksperci zajmą się poprawkami do ustawy o OZE

Eksperci zajmą się poprawkami do ustawy o OZE
hisIsDuffy, flickr cc-by-2.0

Zespół ekspertów zajmie się przygotowaniem poprawek do ustawy o OZE. Jedną z kwestii, którą zajmą się eksperci jest m.in. potrzeba ograniczenia wsparcia dla współspalania. {więcej}

W zespole ekspertów znajdą się m.in. prof. Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej, dr Andrzej Kassenberg – prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju, a także przedstawiciele Zielonych i Greenpeace’u. Pomysłodawcą powołania zespołu jest Ruch Palikota.

– Projekt, który w tej chwili się pojawił, autorstwa wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, jest projektem skandalicznie nieudanym. Zawiera wiele zapisów, które szkodzą polskiej energetyce, szkodzą ekologii, szkodzą środowisku. Tak naprawdę powinno się ten projekt wyrzucić do kosza – Polska Agencja Prasowa cytuje Andrzeja Rozenka, rzecznika Ruchu Palikota.

REKLAMA
REKLAMA

Zdaniem Emila Szweda z Zielonych, ustawa o OZE została przygotowana pod presją lobby węglowego. – Ewidentnie to, że współspalanie zostało w tym projekcie zapisane jako odnawialne źródło energii jest efektem takiego lobbingu korporacyjnego. Domagamy się wycofania się rządu z dofinansowywania współspalania jako odnawialnego źródła energii – PAP cytuje Szweda.

Poprawki przygotowane przez grupę ekspertów maja być gotowe do 15 marca.

 


Więcej informacji o bieżących wydarzeniach i komentarzach dotyczących nowej ustawy o OZE na Gramwzielone.pl w artykule: Ustawa o OZE: bieżące informacje, analizy i komentarze