"Czwarta rewolucja" na festiwalu "Trzy Żywioły"

"Czwarta rewolucja" na festiwalu "Trzy Żywioły"
foto: danishwindenergyassociation, flickr cc-by-2.0

Zapraszamy na festiwal „Trzy Żywioły”, w ramach którego odbędzie się projekcja filmu „Czwarta rewolucja” poświęconego rozwojowi i perspektywom energetyki odnawialnej. {więcej}

Trzy dni najlepszych, nagradzanych na światowych festiwalach dokumentów o zmieniającym się świecie, innych kulturach i dalekich podróżach. Od piątku do niedzieli (20-22.04) w warszawskim Kinie Wisła w ramach 3. Trzy Żywioły Festiwal Filmów Świata 2012. W programie zaprezentujemy między innymi trzy filmy, które przybliżą nam między innymi olbrzymią wartość  ekologicznych rozwiązań, takich jak odnawialne źródła energii („Czwarta rewolucja”) oraz apele ekologów i miłośników przyrody w obliczu współczesnych przemian kulturowych i technologicznych („Życie Jane”, „180 stopni na południe”).
 
***
Przekonamy się też, że „przejście” świata na energię odnawialną nie jest nierealnym snem, jak próbują udowodnić media, lecz całkiem prawdopodobną i realną wizją przyszłości Film „Czwarta rewolucja” dla wielu będzie wstrząsem światopoglądowym!

CZWARTA REWOLUCJA
reż. Carl-A. Fechner, Niemcy/USA 2010, 87’

REKLAMA

„Zmiana jest możliwa, ale pod jednym warunkiem – musimy jej chcieć. Ten film spodoba się wyłącznie ludziom z otwartymi umysłami”.
Ekolodzy uważają, że w ciągu 30 lat możemy całkowicie przestawić się na energię odnawialną, która będzie czysta, tania i ogólnodostępna. Utopia? Film udowadnia, że taki scenariusz jest możliwy. Reżyser pokazuje wielu zaangażowanych ludzi z różnych zakątków świata – od Niemiec, Danii, Mali, aż po Bangladesz. Poznajemy słynnych naukowców, laureatów nagrody Nobla, projektantów ekologicznych samochodów, polityków, innowacyjnych biznesmenów, czy gwiazdy showbiznesu. Dowiadujemy się jak energia naturalna może rozświetlić przyszłość mieszkańców Mali lub Bangladeszu.

REKLAMA

TRAILER:
http://www.youtube.com/user/Klub3Zywioly

Projekcja filmu w niedzielę, 22 kwietnia o godz.16:30.

Wszystkie spotkania i pokazy odbywają się w Warszawie, kino Wisła, pl. Wilsona 2
Dokładny program Festiwalu: http://3zywioly.pl
Sprzedaż biletów: online na http://bilety.3zywioly.pl i na 1h przed rozpoczęciem Festiwalu oraz w czasie jego trwania.
Kontakt z organizatorami:
Marek Tomalik +48 608 419 124, marek@3zywioly.pl
Piotr Trybalski +48 791 851 871,  piotr@3zywioly.pl
Beata Marciniak +48 503 643 144, beata@3zywioly.pl
 
 
O Trzech Żywiołach:
„Trzy Żywioły” to jeden z największych i jeden z najstarszych festiwali podróżników w Polsce. Słynie z rodzinnej, globtroterskiej atmosfery, bezpretensjonalności oraz wysokiej jakości prezentacji i filmów. Festiwal ma tradycję 9 lat, od 2004 roku odbywa się w Krakowie, od 2008 roku w Srebrnej Górze (Sudety, na największej Twierdzy Górskiej w Europie – Don Jon), a od 2011 we Wrocławiu. Warszawa to kolejne miasto na żywiołowej mapie podróży Festiwalu, w którym zagości młodsze dziecko: „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”. Pomysłodawcami imprezy są podróżnicy i dziennikarze: Marek Tomalik i Piotr Trybalski. 

Gramwzielone.pl jest patronem medialnym festiwalu „Trzy Żywioły”.