Podlasie: rozdano dotacje na energetykę odnawialną

Podlasie: rozdano dotacje na energetykę odnawialną
.....

Unijną dotację na OZE dostanie 5 projektów. Beneficjenci otrzymają jednak tylko 1/3 ze środków {więcej}pierwotnie przeznaczonych na wsparcie. 

Budżet konkursu na unijne dotacje na energetykę odnawialną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. podlaskiego wynosił 56,5 mln zł. Jednak beneficjenci konkursu otrzymają w sumie tylko 17,8 mln zł. Z 15 projektów, które przeszły ocenę formalną konkursu, zarząd woj. podlaskiego w ocenie merytorycznej wybrał ostatecznie tylko 5. 

REKLAMA

Jednym z beneficjentów jest firma Adler Biogaz, która chce wybudować biogazownię rolniczą w Rybołach. Dotację otrzyma także spółka El-Pro, która wybuduje farmę wiatrową w miejscowości Okrągłe. Unijne dofinansowanie zasili także budowę biogazowni na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, a także inwestycję polegającą na montażu instalacji solarnej i pomp ciepła w szpitalu w Sejnach. Dotacja z RPO dla woj. podlaskiego zostanie przeznaczona także na montaż pomp ciepła na miejskim basenie w gminie Wysokie Mazowieckie. 

REKLAMA

Niewykorzystane środki zasilą natomiast pulę kolejnego konkursu na dofinansowanie OZE, który zarząd województwa podlaskiego chce ogłosić w maju lub czerwcu. 
gr