Czołowa spółka z branży OZE do przejęcia?

Czołowa spółka z branży OZE do przejęcia?
ianmunroe, flickr cc-by-2.0

Zdaniem „Parkietu” jeden z czołowych deweloperów farm wiatrowych w Polsce może zostać wkrótce {więcej}zmienić właściciela.

Jak informuje dzisiaj „Parkiet”, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Polish Energy Partners (PEP), może zostać przejęta przez jeden z koncernów energetycznych, który przejmując aktywa PEP w postaci projektów farm wiatrowych w ten sposób może zapewnić sobie zwiększenie udziału OZE w swoim energetycznym miksie. 

REKLAMA

– Prawdopodobnym kandydatem do przejęcia jest Polish Energy Partners. Firma ta osiągnęła taki poziom rozwoju, że dalszy skokowy wzrost mógłby jej zapewnić tylko strategiczny inwestor. Ponadto w ostatnim roku akcje PEP mocno straciły na wartości, co mogłoby skusić którąś z dużych grup energetycznych, zwłaszcza planujących zwiększanie udziału w rynku energii odnawialnej – prognozuje „Parkiet”. 

REKLAMA

PEP jest właścieielem m.in. farm wiatrowych Łukaszów i Modlikowice na Dolnym Śląsku, których moc to w sumie 58 MW oraz farmy wiatrowej Puck o mocy 22 MW, a także posiada zakłady przetwórstwa biomasy w Ząbkowicach Śląskich, Zamościu i Sępólnie Krajeńskim. Spółka planuje także budowę bioelektrowni na Dolnym Śląsku o mocy 30 MWe i plantacji roślin energetycznych na terenie ok. 50 ha położonej koło Chojnic. 
gr