Ustawa o OZE w połowie czerwca?

Ustawa o OZE w połowie czerwca?
REpower

Na dzisiaj resort gosopdarki zaplanował konferencję uzgodnieniową w sprawie projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii. {więcej}

Według „Rzeczpospolitej”, druga wersja projektu ustawy o OZE może zostać opublikowana w połowie czerwca – mimo pojawienia się informacji, z których wynikało, że ustawa o OZE może zostać opublikowana już podczas dzisiejszej konferencji. 

REKLAMA

„Rzeczpospolita” potwierdza, powołując się na Janusza Pilitowskiego, dyrektora departamentu ds. OZE w Ministerstwie Gospodarki, że kluczowe zmiany w nowej wersji ustawy – w stosunku do pierwszego projektu – to stała wysokość wsparcia dla danej instalacji, a także utrzymanie obecnego poziomu wsparcia dla instalacji już istniejących. Resort potwierdza także podtrzymanie większego wsparcia dla fotowoltaiki i mikroźródeł – a mniejszego dla farm wiatrowych na lądzie. 

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział, że nowy projekt ustawy o OZE będzie gotowy do końca czerwca, a ustawa powinna wejść w życie z początkiem przyszłego roku. 
gr