Andrzej Czerwiński: projekt nowelizacji Prawa Energetycznego nie zablokuje ustawy o OZE

Andrzej Czerwiński: projekt nowelizacji Prawa Energetycznego nie zablokuje ustawy o OZE
foto: Schott Solar press

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki opowiada o zamieszaniu {więcej}związanym z pracami nad projektami ustaw regulujących rynek energetyki. 

W wywiadzie zamieszczonym w lipcowym numerze miesięcznika „Energia Elektryczna”  Andrzej Czerwiński uspakaja, że mimo iż prace nad projektami ustaw energetycznych jeszcze się nie zakończyły, co spowodowane jest koniecznością analizy ogromnej ilości uwag, której wpłynęły w tej sprawie do Ministerstwa Gospodarki, trójpak ustaw energetycznych, a więc ustawa o OZE, Prawo Energetyczne i Prawo Gazowe zostaną przyjęty jeszcze w tym roku. 

REKLAMA

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki odnosi się jednocześnie do zamieszania spowodowanego wniesieniem do parlamentu poselskiego projektu nowelizacji ustawy Prawo Energetyczne pomijającego wprowadzenie nowego systemu wsparcia dla OZE. 

REKLAMA

– Nie dziwię się niepokojowi. Sam zaprotestowałem na początku, gdy usłyszałem o kolejnej nowelizacji ustawy Pe, która miała wprowadzić przyjęcie rządowego projektu. Jednak po wysłuchaniu argumentów MG przyjęliśmy inicjatywę poselską wprowadzając kolejną zmianę w Pe. Zmiana ta wynika wyłącznie z konieczności wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wytwarzania energii z OZE oraz w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej i gazu. Trwa postępowanie Komisji Europejskiej wobec Polski w tej sprawie. Nieprzyjęcie owej zmiany naraziłoby nasz kraj na ponoszenie konsekwencji finansowych – mówi Andrzej Czerwiński na łamach „Energii Elektrycznej”. 
źródło: „Energia Elektryczna”