Prezes Enei o aktualnych inwestycjach i planach w zakresie OZE

Prezes Enei o aktualnych inwestycjach i planach w zakresie OZE
Maciej Owczarek, prezes Enei. Foto: newseria

{więcej}Maciej Owczarek, prezes koncernu Enea, inforumuje o planach inwestycyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii. 

– W obszarze odnawialnych źródeł energii wciąż podtrzymujemy nasze zaangażowanie na poziomie 250-350 MW w farmach wiatrowych i 40-60 MW w mocach biogazowych do 2020 roku. Od kwietnia pracuje dla Grupy 25 nowych wiatraków na farmie w Bardach, trwa budowa biogazowi w Gorzesławiu o mocy 1,6 MW, planowany termin oddania do użytku to rok 2012 rok. Wciąż obserwujemy rynek i przyglądamy się realizowanym projektom farm wiatrowych i elektrowni biogazowych. Nie powinniśmy mieć problemów z realizacją strategicznych planów – mówi na łamach wnp.pl prezes Enei. 

REKLAMA

Na energtykę odnawialną Enea chce przeznaczyć 16% środków inwestycyjnych, 40% trafi na inwestycje związane z energetyką konwencjonalną, a kolejne 40% na inwestycje związane z dystrybucją. 

REKLAMA

Maciej Owczarek szacuje, że środki potrzebne na inwestycje Enei na kolejne 10 lat to 4 mld zł. Finansowanie ma pochodzić z Programu Emisji Obligacji oraz banków. 
gramwzielone.pl