O odnawialnych źródłach energii na Kongresie Kobiet

Kongres Kobiet w warszawskiej Sali Kongresowej zbierze się już po raz czwarty. Po raz pierwszy pod dyskusję zostanie poddany temat dotyczący energetyki oraz wizja
jej przyszłości. W panelu „Łupki, atom czy zielona energia?” weźmie udział Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej – Ewa Kurdyła.

 
Wysokie rachunki za prąd są bolączką wielu gospodarstw domowych – Kongres jest świetną okazją, by uświadomić wielu paniom, że mają alternatywę, a ich domy mogą uniezależnić się od konwencjonalnej energii elektrycznej na korzyść odnawialnych źródeł energii zlokalizowanych blisko nas, odbiorców energii. Dzisiejszy konsument nie tylko jest aktywnym uczestnikiem dialogu, ale także potrafi zainicjować ten dialog i wpływać na jego przebieg – wyjaśnia Ewa Kurdyła
z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
 
W debacie zabiorą głos zwolenniczki różnych koncepcji pozyskiwania energii m.in. Lena Kolarska-Bobińska – Europosłanka Platformy Obywatelskiej, Teresa Kamińska – Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Barbara Labuda – była Ambasador RP w Luksemburgu, Agnieszka Grzybek – Przewodnicząca Partii Zieloni 2004 oraz Ewa Kurdyła – Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
 
Ewa Kurdyła w swoim wystąpieniu poruszy zagadnienia związane ze świadomością i akceptacją społeczną dla energetyki wiatrowej, przedstawi korzyści płynące z jej rozwoju oraz opowie
o miejscu i roli kobiet w branży energetyki wiatrowej.
 
– Wyzwania energetyczne przed którymi stoi Polska, a także cały świat, zadecydują o przyszłości naszych dzieci i wnuków. Stare źródła energii w naturalny sposób muszą zastąpić nowe. Takie spotkanie jak Kongres Kobiet jest doskonałą okazją do przekazania rzetelnej wiedzy o korzyściach płynących z rozwoju energetyki odnawialnej podkreśla Kurdyła.
 
Tegoroczne forum zapowiada się imponująco – udział w nim zapowiedziało blisko 10 tysięcy uczestniczek, zaplanowano pięć sesji plenarnych, 21 paneli równoległych, trzy okrągłe stoły, pojawi się ponad stu wystawców w Parku Kobiet, udział w kongresie wezmą panie z Ukrainy, Gruzji, Kazachstanu, Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu oraz setki dziennikarzy.
 
IV Kongres Kobiet odbędzie się w dniach 14 – 15 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, pod hasłem „Aktywność. Przedsiębiorczość. Niezależność”. Panel poświęcony zagadnieniom energetycznym rozpocznie się 14 września o godzinie 17.30.

REKLAMA
REKLAMA