Rumunia, Polska i Niemcy. Czeski potentat o planach rozwoju w sektorze OZE

Rumunia, Polska i Niemcy. Czeski potentat o planach rozwoju w sektorze OZE
REpower

{więcej}Czeski koncern  energetyczny CEZ do 2016 roku chce dysponować potencjałem odnawialnych źródeł energii na poziomie 3 GW. Część z nich ma znajdować się w Polsce. 

Obecnie CEZ kończy budowę największej farmy wiatrowej w Europie. Moc zlokalizowanego w Rumunii parku wiatrowego Fantanele/Cogealac ma wynieść 600 MW i będzie się składać w całości z 2,5-megawatowych elektrowni wiatrowych dostarczonych przez General Electric. 

REKLAMA

Jak informuje Bloomberg, CEZ będzie w dalszym ciągu powiększać swój potencjał zielonych elektrowni – przede wszystkim elektrowni wiatrowych, ale także wodnych i fotowoltaicznych. Jednocześnie Czesi chcą skupić swoją aktywność w obszarze OZE na rynkach rumuńskim, polskim i niemieckim. 

REKLAMA

– Rumunia jest prawdopodobnie najbardziej obiecującym rynkiem, ale Polska jest rynkiem trochę stabilniejszym. Niemcy są oczywiście rynkiem najbardziej stabilnym, co prawda nie oferują interesujących stóp zwrotu, ale mimo to widzimy tam okazje biznesowe – Bloomberg cytuje Martina Pacovskiego, odpowiedzialnego w CEZ za inwestycje zagraniczne. 
gramwzielone.pl