22 mln zł dotacji na OZE na Opolszczyźnie. Kolejny nabór w 2013 r.

22 mln zł dotacji na OZE na Opolszczyźnie. Kolejny nabór w 2013 r.
matze_ott/ flickr cc-by-2.0

{więcej}Jak poinformowały władze województwa opolskiego, instytucje publiczne i samorządy realizujące na Opolszczyźnie projekty z zakresu energii odnawialnej otrzymały wsparcie w wysokości 22 mln zł.

W sumie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. opolskiego na lata 2007-2013 dofinansowanych zostanie 12 inwestycji, których łączna wartość wyniesie 32 mn zł. Ich przedmiotem będzie m.in. montaż instalacji solarnych, pomp ciepła i wykorzystanie geotermii. 

REKLAMA

Dotację w ramach konkursu mającego na celu wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza mogły otrzymać wyłącznie jednostki sektora publicznego i samorządy z woj. opolskiego. Maksymalna wysokość dofinansowania do swoich projektów, jakie mogą otrzymać beneficjenci konkursu, to 85%, ale nie więcej niż 3 mln zł. 

REKLAMA

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w województwie opolskim na dofinansowanie projektów z  zakresu OZE i ochrony powietrza w ramach uniijnego budżetu na lata 2007-2013 jest jeszcze do wykorzystania 5 mln zł. Kolejny konkurs dot. dotacji na zieloną energię ma się odbyć na Opolszczyźnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. 
gramwzielone.pl