Nowe preferencje dla rozproszonej energetyki odnawialnej w USA

Nowe preferencje dla rozproszonej energetyki odnawialnej w USA
foto: Yingli Green press

{więcej}Władze federalne USA chcą wprowadzić pakiet preferencji, który ułatwi inwestowanie w małe, rozproszone źródła OZE i obniży ich koszty. 

Amerykańska Federalna Komisja Regulacji Energetyki (FERC) chce przyspieszyć rozwój rozproszonej, odnawialnej energetyki w Stanach Zjednoczonych i w tym celu opracowała rozwiązania, które maja zachęcić do realizacji nowych inwestycji. 

REKLAMA

Zgodnie z propozycjami FERC, operatorzy energetyczni będą musieli na prośbę inwestora, który chce zainstalować źródło OZE o mocy do 20 MW, dostarczyć mu informacji na temat możliwości przyłączenia jeszcze przed formalnym złożeniem wniosku o przyłączenie. Ponadto, FERC chce wprowadzić tzw. szybką ścieżkę regulacyjną dla źródeł OZE o mocy do 5 MW. Obecnie ułatwioną procedurą objęte są źródła OZE o mocy do 2 MW. 

REKLAMA

Polska Agencja Prasowa podkreśla, że niezależnie od władz federalnych, swoje strategie w zakresie rozwoju rozproszonej energetyki w USA realizują także poszczególne władze stanowe. – Np. Kalifornia na koniec 2013 roku ma mieć 20-proc. udział OZE, 25-proc. na koniec 2016 r. i 33-proc. w 2020. Stan Massachusetts planuje, że w 2020 r. udział OZE wyniesie 25 proc. a później będzie rósł o 1 pkt proc. co roku. Z kolei Arizona, Kolorado czy Illinois wprowadziły docelowe poziomy energii wytwarzanej przez małe, rozproszone źródła – informuje PAP. 
gramwzielone.pl