Wczoraj odbyło się rządowe spotkanie w sprawie "trójpaku energetycznego"

Wczoraj odbyło się rządowe spotkanie w sprawie "trójpaku energetycznego"
Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki. Foto: newseria.pl

{więcej}Tematem wczorajszego posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów były projekty ustaw energetycznych wchodzące w skład tzw. trójpaku energetycznego. Jak wynika z wypowiedzi jego uczestników, w dalszym ciągu nie osiągnięto konsensusu w spornych kwestiach. 

Po spotkaniu wiceministrowie gospodarki Tomasz Tomczykiewicz oraz Mirosław Kasprzak podtrzymali opinię, że rząd przyjmie projekty ustaw energetycznych do końca tego kwartału, po czym niezwłocznie mają one zostać skierowane do Sejmu. 

REKLAMA

Mieczysław Kasprzak zaznaczył, że najważniejsze decyzje w sprawie rozbieżności dotyczących poszczególnych zapisów ustaw nie zostały jeszcze podjęte, a „trójpak” będzie przedmiotem obrad także kolejnego posiedzenia KRM. 

REKLAMA

Wiceminister gospodarki podkreślił, że poszczególne resorty uzgodniły już większość stanowisk, jednak dalej pozostaje kilka spornych kwestii, a najważniejsze decyzje zapadną na „wyższym szczeblu”.

Jak poinformował natomiast Tomasz Tomczykiewicz, nie przesądzono jeszcze m.in. finalnych wielkości współczynników korekcyjnych w ramach zawartego w projekcie ustawy o OZE nowego systemu zielonych certyfikatów. Do rozstrzygnięcia zostają także kwestie preferencji, które nowe regulacje mają przyznać odbiorcom energii. – To, że prace trwają tak długo oznacza, że producentom wiele zapisów korzystnych dla konsumentów się nie podoba – Polska Agencja Prasowa cytuje Tomasza Tomczykiewicza. 
gramwzielone.pl