J. Piechociński o potrzebie wsparcia mikro i małych źródeł OZE

J. Piechociński o potrzebie wsparcia mikro i małych źródeł OZE
Janusz Piechociński/materiał prasowy Ministerstwa Gospodarki

{więcej}Minister Gospodarki ocenił możliwości rozwoju lokalnych źródeł OZE podczas wczorajszej konferencji „Energia odnawialna szansą dla gmin”.

Poniżej prezentujemy komunikat Ministerstwa Gospodarki na temat wystąpienia szefa resortu gospodarki, Janusza Piechocińskiego, podczas konferencji poświęconej perspektywom rozwoju rozproszonej energetyki odnawialnej: 

Wicepremier Piechociński: Energetyka odnawialna szansą dla gmin

REKLAMA


– Mikro i mała energetyka bazująca na dostępnych źródłach odnawialnych to szansa na rozwój nie tylko społeczności lokalnej, ale przede wszystkim samorządów  – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, otwierając konferencję „Energia odnawialna szansą dla gmin”. Spotkanie odbyło się 20 lutego 2013 r. w MG.

Wicepremier Piechociński nawiązał do trwających prac legislacyjnych nad projektem ustaw energetycznych, przygotowanych w MG. – Rozwiązania dotyczące odnawialnych źródeł energii są szczególnie istotne dla sektora. Po raz pierwszy bowiem będą one zebrane w oddzielnej ustawie – powiedział.

REKLAMA

Wicepremier podkreślił, że nowe propozycje w zakresie OZE mają wdrożyć czytelny i efektywny system wsparcia dla producentów zielonej energii. – Chcemy tym samym promować wszystkie technologie i zachęcać do inwestowania w nowe moce wytwórcze, oparte na lokalnych i dostępnych źródłach – wyjaśnił.

W jego opinii rozwój OZE w Polsce to duża szansa dla samorządów terytorialnych na większą aktywność i konkurencyjność. – Mikro i mała energetyka zlokalizowana zwykle w mniejszych miejscowościach to nie tylko zatrudnienie dla okolicznych mieszkańców, ale również niezależność od większych dostawców energii – dodał.
red. gramwzielone.pl / źródło: Ministerstwo Gospodarki