Greenpower 2013 – spotkanie wszystkich branż OZE

Greenpower 2013 - spotkanie wszystkich branż OZE
...

{więcej}Bieżące nowości rynkowe z Polski i zagranicy, eksperci i decydenci sektora energetycznego, nowe wydarzenia oraz transfer fachowej wiedzy – to ewolucja  targów Greenpower (14-16 maja 2013 r.) z myślą o specjalistach odwiedzających Poznań.
 
Targi Greenpower są dla branży energii odnawialnej jednym z ważniejszych spotkań. W poznańskich halach firmy prezentują rozwiązania dla wszystkich sektorów OZE: energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej, biomasy i biopaliw oraz energooszczędnych technologii. Oprócz firm rodzimych, można zobaczyć także ofertę z takich krajów, jak: Austria, Chiny, Czechy, Włochy, Hiszpania czy Niemcy. Będzie to dobra okazja do znalezienia produktów poprawiających efektywność kosztową oraz do nawiązania sieci kontaktów.
 
Agroturystyka z OZE

W Poznaniu nie braknie aktualnych konferencji i paneli organizowanych przy współpracy z PIGEO oraz innymi członkami PRK OZE, a poruszających takie tematy, jak: ustawy OZE, biogazu, biopaliw, biomasy, biopłynów czy finansowania inwestycji OZE.

REKLAMA

Po raz pierwszy na targach odbędzie się konferencja specjalna – „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo turystyczne”. Inwestycje w gospodarstwa agroturystyczne (panele fotowoltaiczne, małe turbiny wiatrowe, przydomowe oczyszczalnie ścieków z wykorzystaniem bakterii tlenowych, szklarnie sferycznych do uprawy roślin, czy piece z zastosowaniem dodatkowej komory spalania gazów) wymagają ogromnej wiedzy i orientacji na rynku produktów OZE. Na najczęściej zadawane z tego obszaru pytania będzie można uzyskać odpowiedź od ekspertów i praktyków zaproszonych właśnie na tę konferencję. Współorganizatorami wydarzenia są: Międzynarodowe Targi Poznańskie i redakcja miesięcznika „Czysta Energia” przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
Fotowoltaika dla każdego

REKLAMA

Tegoroczne targi Greenpower wzbogacą się o nowy panel dedykowany osobom zainteresowanym techniką solarną: I Forum Fotowoltaiki „Fotowoltaika dla każdego”. Podczas tej bezpłatnej debaty eksperci omówią aspekty prawne i technologiczne inwestycji z obszaru PV oraz przedstawią przegląd rynku w zakresie rozwoju energetyki słonecznej w Polsce. Przedsiębiorcy oraz osoby prywatne będą mogły zaczerpnąć informacji na temat możliwości rozwoju sektora PV nie tylko podczas Forum, ale też zapoznając się z ofertą prawie 80 wystawców obecnych na targach, prezentujących technologie i nowe rozwiązania z zakresu: energetyki słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej, biopaliw, biogazu oraz energooszczędnych technologii.
 
Pełny program wydarzeń oraz zakres prezentowanej oferty wystawców wkrótce na stronie: www.greenpower.mtp.pl 
 
Wstęp na targi po rejestracji jest bezpłatny. Organizatorami targów Greenpower są: Międzynarodowe targi Poznańskie oraz Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej. Patronat Honorowy sprawuje Minister Gospodarki.