Gdańskie Spotkania z Energią Odnawialną

Gdańskie Spotkania z Energią Odnawialną
siemens press

Zapraszamy na spotkanie branży energii odnawialnej, które odbędzie się na Politechnice Gdańskiej w dniach 13-14 maja.

Gdańskie Spotkania z Energią Odnawialną (GSEO) to przedsięwzięcie organizowane przez Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej. Pomysł na aktywne promowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) zrodził się 6 lat temu na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Ze względu na ogromne zainteresowanie, tegoroczne GSEO  po raz pierwszy będzie rozłożone na dwa dni.

W dniach 13 – 14 maja na dziedzińcach Gmachu Głównego Politechniki swoje produkty zaprezentuje kilkanaście czołowych firm z branży. Równolegle odbędą się proekologiczne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz specjalistyczne seminaria prowadzone przez pracowników firm i uczelni oraz studentów. Prezentacje skupiać się będą na takich bieżących tematach jak energetyka wiatrowa, słoneczna, wodna, ogniwa paliwowe, elektrownie jądrowe oraz termojądrowe. Każdy zainteresowany tematem odnawialnych źródeł energii znajdzie coś dla siebie.

REKLAMA

W roku 2011 głównym sponsorem przedsięwzięcia została Energa oraz Instytut Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego PAN. Dodatkowo KNSF zdobyło w organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Konkursie na zadania z zakresu edukacji ekologicznej II edycja 2010” dotację na organizację VI Gdańskich Spotkań z Energią Odnawialną.

Patronat honorowy nad imprezą obięli:

– Prezydent Miasta Gdańska

– Prezydent Miasta Gdyni

REKLAMA

– Marszałek Województwa Pomorskiego

– Przewodniczący Bałtyckiego Klastra Energetycznego

– Rektor Politechniki Gdańskiej

– Dziekan Wydziału FTiMS PG

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.energia.pg.gda.pl oraz w informatorze.

 


Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym Gdańskich Spotkań z Energią Odnawialną.