Projekt ustawy o OZE przed wyborami?

Projekt ustawy o OZE przed wyborami?
(matt), flickr cc-by-2.0

Urzędnicy pracujący nad projektem ustawy o energii odnawialnej zapewniają, że {więcej}zbliżające się wybory parlamentarne nie zakłócą prac nad ustawą.

Andrzej Czerwiński, poseł PO, powołując się na opinię Tomasza Dąbrowskiego z Departamentu Energetyki w resorcie gospodarki, przekonuje na łamach „PB”, że projekt ustawy o OZE będzie gotowy jeszcze przed wyborami.

Jak podkreśla Puls Biznesu, przeciąganie prac nad ustawą, która wprowadzi m.in. nowy system wsparcia dla producentów energii odnawialnej, sprawia, że rynek OZE wstrzymuje się z decyzjami w kwestii nowych inwestycji.

REKLAMA
REKLAMA

„PB” dodaje, powołując się na Czerwińskiego, że nowy system wsparcia dla OZE w większym stopniu będzie promował nowe inwestycje, jednocześnie ograniczając wsparcie dla starszych, zamortyzowanych instalacji OZE.

O przygotowaniu ustawy do października zapewniał niedawno Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki prof. Maciej Kaliski.

Jak podkreśla w swoim stanowisku Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej, Polska znacząco spóźnia się z wprowadzeniem ustawy o OZE – zgodnie z wymogami Dyrektywy 2009/28/WE, wg której na wdrożenie ustawy mieliśmy czas do końca 2010 roku.