Indie ciekawe polskich zielonych technologii

Najlepsze polskie zielone technologie wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników Targów Energii Odnawialnej w Indiach.

Delegacja złożona z ośmiu firm-laureatów konkursu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii” szukała partnerów biznesowych, a ich starania wsparło polskie Ministerstwo Środowiska oraz Ambasada RP w Indiach.

W skład delegacji weszły firmy: ATON-HT S.A., CTE Carbotech Engineering Sp. z o.o., ECOTECH Polska Sp. z o.o., EKOTOP Roman Sobczyk, MULTICHEM EKO, PP-EKO Sp. z o.o. i SUNEX Sp. z o.o. oraz przedstawiciele projektu GreenEvo. Był to pierwszy wyjazd zagraniczny otwierający serię podróży służących promocji polskich technologii prośrodowiskowych na rynkach międzynarodowych.

REKLAMA

 

REKLAMA

Polska delegacja została bardzo ciepło przyjęta przez Ambasadora RP w Indiach Pana Prof. Piotra Kłodkowskiego i pracowników Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. W trakcie spotkania w Ambasadzie, firmy uzyskały bliższe informacje na temat specyfiki rynku i potencjału biznesowego Indii.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w Targach Energii Odnawialnej w Indiach (Renewable Energy India 2011), które odbyły się w dniach 10-12 sierpnia 2011 r. w New Delhi, gdzie aktywnie prowadzili rozmowy z potencjalnymi partnerami z terenu Indii. Podczas targów firmy mogły nawiązać kontakty handlowe z wystawcami reprezentującymi m.in. obszary: energetyki solarnej, energetyki wiatrowej, energetyki z wykorzystaniem biomasy, energetyki wodnej,  kogeneracji, energetyki geotermalnej i wydajności energetycznej.

Firmy-laureaci wzięli także udział w seminarium „Green technologies from Poland”- forum handlowym firm, które odbyło się dzięki wsparciu pracowników Ambasady RP. 

W trakcie wydarzenia firmy przedstawiły swoje rodzime technologie przed indyjskimi partnerami zaproszonymi na to spotkanie. Odbyła się także sesja matchmakingowa, która dla polskich firm była okazją do nawiązania kontaktów Business-to-Business (B2B) z firmami z terenu Indii mogących stać się dla nich potencjalnymi partnerami.

Laureaci GreenEvo wzięli także udział w Wieczorze Europejskim (European Night) zorganizowanym przez EBTC (European Business and Technology Centre) – instytucję zajmującą się promocją europejskich czystych technologii w Indiach i poszukiwaniem rozwiązań zapobiegających zmianom klimatu. Wydarzenie było również okazją do spotkań z przedstawicielami biznesu w Indiach, głównie zajmujących się obszarami: biotechnologii, energii, środowiska i transportu. Kolejne wyjazdy zagraniczne uczestników nastąpią GreenEvo już wkrótce.