GreenEvo: zielone technologie z Polski na Ukrainę

GreenEvo: zielone technologie z Polski na Ukrainę
Snohomish County,flickr cc-by-2.0

Przedstawiciele 20 polskich firm wezmą udział w spotkaniach biznesowych z ukraińskimi przedsiębiorcami, a także poznają specyfikę ukraińskiego rynku zielonych technologii.

Wyjazd organizuje Ministerstwo Środowiska. Jest to kolejna misja zagraniczna przygotowana dla laureatów rządowego projektu GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii.

– Laureaci GreenEvo niedawno wrócili z misji gospodarczej do Indii i już lecą prezentować swe rozwiązania inwestorom ukraińskim. Tym razem do udziału w delegacji zaproszono aż dwadzieścia firm, producentów technologii środowiskowych wyłonionych w obu edycjach Akceleratora – mówi Agnieszka Kozłowska-Korbicz, Koordynator projektu.

REKLAMA
REKLAMA

Dwudniowy program wyjazdu jest od rana do wieczora wypełniony spotkaniami. Delegaci firm pierwszy dzień wizyty spędzą w Ambasadzie RP w Kijowie, gdzie spotkają się z ambasadorem Henrykiem Litwinem. Następnie wysłuchają wystąpienia pracownika ambasady na temat sytuacji gospodarczej na Ukrainie oraz polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej. Firmy-uczestnicy zapoznają się także z warunkami wwożenia na teren Ukrainy polskich produktów.

Istotnym elementem spotkania będzie wystąpienie przedstawicieli ukraińskiej administracji rządowej nt. uwarunkowań gospodarczo-prawnych dla realizacji współpracy w dziedzinie dostaw produktów i technologii związanych z ochroną środowiska i energooszczędnością. Dzień podsumuje wieczorna konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli GreenEvo oraz delegatów ze strony ukraińskiej.

Następnego dnia w Kijowskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej uczestnicy wyjazdu będą mieli okazję zaprezentować swoje technologie podczas sesji plenarnej z udziałem przedstawicieli ukraińskiego biznesu. Po niej nadejdzie czas na rozmowy dwustronne B2B.

Na Ukrainie technologie będą prezentować przedstawiciele firm: Asket Roman Długi, Biogradex – Holding Sp. z o.o., Sunex Sp. z o.o. PPHU MARBET WIL Sp. z o.o. , Wofil Robert Muszański, Promar Sp. z o.o., PP-EKO Sp. z o.o., Neon Wojciech Norberciak, ATON-HT S.A., CHEMADEX S.A., CTE Carbotech Engineering, Dagas Sp. z o.o., EKOTOP Roman Sobczyk, Fu-Wi Sp. z o.o, Multichem Eko Sp. z o.o., NMG Sp. z o.o., PROCOM SYSTEM S.A., PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o., Redor Sp. z o.o., WSK Kraków Sp. z o.o.