Ustawa o OZE: projekt dostępny jeszcze we wrześniu

Ustawa o OZE: projekt dostępny jeszcze we wrześniu
russians are here / flickr cc-by-2.

Przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki zapowiedział wczoraj, że jeszcze we wrześniu udostępniony zostanie długooczekiwany {więcej}projekt ustawy o energii odnawialnej.

Informację tą podał wiceminister gospodarki Maciej Kaliski. Jego zdaniem ustawa o OZE, wraz z dwoma innymi ustawami regulującymi kwestie energetyczne – znowelizowane prawo energetyczne i prawo gazowe – zostanie przyjęta przez nowo wybrany parlament jeszcze przed końcem tego roku.

– Projekty tych regulacji są już gotowe, na etapie uzgodnień wewnątrzresortowych. Jestem przekonany, że do końca września projekty pojawią się na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i zostaną poddane konsultacjom międzyresortowym i społecznym – Polska Agecja Prasowa cytuje wiceministra gospodarki.

REKLAMA
REKLAMA

Zdaniem Kaliskiego, trzy wyżej wymienione ustawy będą się uzupełniać i tworzyć „jeden pakiet, regulując cały sektor energii w Polsce”.

Nowa legislacja, wg przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki, zawiera regulacje znajdujące się w dyrektywach unijnych oraz porządkuje, oprócz OZE, także kwestie związane z wykorzystaniem węglowodorów czy gazu ziemnego.

Wcześniej Maciej Kaliski zapowiadał, że jego resort ustawę o odnawialnych źródłach energii przedstawi nowowybranemu parlamentowi jako ustawę priorytetową. Czytaj więcej na ten temat na Gramwzielone.pl w artykule Ustawa o OZE jest już gotowa.D.Ł.