Polskie banki wesprą rozwój zielonej energii?

Polskie banki wesprą rozwój zielonej energii?
GE press

Wiceprezes Banku Ochrony Środowiska zapowiedział, że branża energetyki odnawialnej może liczyć na finansowanie ze strony polskiego sektora bankowego.{więcej}

Krzysztof Telega, wiceprezes BOŚ, zapowiedział podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu Kongresu Energetyki Odnawialnej Green Power 2011, że banki będą coraz bardziej wspierać rozwój energetyki odnawialnej w Polsce, tworząc specjalnie w tym celu produkty finansowe i poszerzając swoją ofertę doradztwa.

REKLAMA

Zdaniem Telegi, w ubiegłym roku na energetykę odnawialną w Polsce wydano około 1,9 mld zł, natomiast – aby sprostać unijnym wymogom w zakresie produkcji zielonej energii – do 2020 roku musimy wydawać na ten cel rocznie ok. 4 mld zł.

REKLAMA

Wiceprezes BOŚ zaznaczył, że sektorowi OZE w Polsce w zakresie realizacji tego „wielkiego wyzwania” przyjdą w sukurs polskie banki, które stosunkowo dobrze poradziły sobie z kryzysem finansowym i są gotowe udostępniać przedsiębiorcom niezbędne kredytowanie.

Czytaj więcej o finansowaniu OZE przez banki w opinii Jacka Bartkiewicza, prezesa BGŻ, w artykule: Finansowanie OZE: energia odnawialna okiem bankowca.