Prezentacja projektu ustawy o OZE przełożona

Prezentacja projektu ustawy o OZE przełożona
Kenneth Hynek, flickr cc-by-2.0

Zaplanowane na 3 listopada konsultacje dytyczące nowej ustawy o energii odnawialnej nie odbędą się, ponieważ{więcej} do tego czasu autor ustawy, Ministerstwo Gospodarki, nie upubliczni jej projektu.

Konsultacje społeczne dot. ustawy o OZE miały odbyć się 3 listopada podczas Forum Energetyki Wiatrowej. Tymczasem organizator Forum przesunął je na 5 grudnia, co wynika z faktu, że do początku listopada resort gospodarki nie przedstawi projektu ustawy, a udział w Forum odwołał podsekretarz stanu w MG, Maciej Kaliski.

REKLAMA

– Jeśli na Forum nie możemy porozmawiać o konkretach dotyczących projektu ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, to lepiej tę dyskusję odłożyć w czasie. Jesteśmy zawiedzeni, bo Ministerstwo wielokrotnie deklarowało, że projekt ustawy zostanie upubliczniony najpóźniej w październiku. Tym bardziej, że do tej najważniejszej dla środowiska dyskusji zgłosiło się już ponad 200 uczestników Forum. Wstrzymywanie konsultacji społecznych oraz dalszych prac nad ustawą może mieć bardzo negatywne konsekwencje finansowe i prawne dla Polski – komentuje prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Krzysztof Prasałek.

REKLAMA

Jeszcze kilka tygodni temu minister Kaliski zapowiadał, że projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii zostanie upubliczniony do końca września. Czytaj więcej na ten temat w artykule: Ustawa o OZE jest już gotowa.

gr