Za dużo chętnych na dotacje na OZE na Podlasiu

Za dużo chętnych na dotacje na OZE na Podlasiu
rahego, flickr cc-by-2.0

Wartość projektów zgłoszonych w konkursie na dofinansowanie inwestycji z zakresu energii odnawialnej w RPO dla woj. podlaskiego przekracza {więcej}budżet programu ponad dwukrotnie. Kiedy można się spodziewać rozstrzygnięcia konkursu?

W ramach ostatniego konkursu na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii w ramach unijnego budżetu na lata 2007-2013 w województwie podlaskim do wykorzystania jest 56,6 mln zł. Tymczasem wartość projektów w konkursie, które zostaly zgłoszone w sumie przez 33 firmy, to 261 mln zł, z czego wnioskowane dotacje to 127,7 mln zł. O dofinansowanie aplikowały m.in. firmy, samorządy i spółki komunalne.

REKLAMA

Urząd Marszałkowski w Białymstoku, który zarządza konkursem, jest obecnie na etapie oceny formalnej złożonych wniosków, a rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

REKLAMA

Inwetycje, które mają szansę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Podlasia, to m.in. biogazownie, elektrownie wiatrowe czy hydroelektrownie. Jak powiedziała PAP Urszula Mirończuk z Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego, projekty dotyczą m.in. modernizacji systemu ciepłowniczego w Grajewie, farmy wiatrowej na Suwalszczyźnie czy instalacji kolektorów słonecznych i kotła na biomasę w szpitalu powiatowym w Bielsku Podlaskim.

Czytaj, ile środków na energię odnawialną może otrzymać Polska w kolejnym budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020, na Gramwzielone.pl w artykule: Fundusze unijne 2014-2020: ile na OZE dla Polski?

gr