50 mln zł na OZE na Opolszczyźnie

50 mln zł na OZE na Opolszczyźnie
wfabry, flickr cc-by-2.0

Urząd Marszałkowski woj. opolskiego ma do wydania 50 mln zł na rozwój odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich Opolszczyzny.

Jak poinformował PAP, program dotacji na OZE jest adresowany do gmin miejsko-wiejskich (dofinansowane inwestycje mogą powstąć tylko na terenach wiejskich), a pieniądze na jego realizację pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Maksymalna wartość dotacji na obszary związane z OZE to 3 mln zł, a dotacja unijna może pokryć najwyżej 75% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

REKLAMA
REKLAMA

Przedsięwzięcia, na które będzie można otrzymać dotację, mogą obejmować energią wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biogazową czy biomasową. O ile w konkursie będzie można zgłszać także projekty związane z kanalizacją, przedsięwzięcia mające na celu produkcję zielonej energii będą traktowane priorytetowo.

Nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie OZE na Opolszczyźnie potrwa zaledwie do końca stycznia, a beneficjenci będą musieli sfinalizować i rozliczyć swoje inwestycje do końca 2015 r.

Czytaj, ile środków na energetykę odnawialną może otrzymać Polska w kolejnym budżecie Unii Europejskiej, na Gramwzielone.pl w artykule: Fundusze unijne 2014-2020: ile na OZE dla Polski?