Szejkowie przekonali ministerstwo do zielonej energii

Szejkowie przekonali ministerstwo do zielonej energii
t-solar press

Jednym z głownych tematów wizyty delegacji Ministerstwa Gospodarki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich była współpraca w zakresie OZE. MG zapowiedziało aktywne zaangażowanie się w prace mającej siedzibę w Abu Dhabi Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej IRENA.

Lokalna agencja prasowa Emirates News Agency (WAM) w komunikacie na temat wizyty przedstawicieli Ministertwa Gospodarki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) skupia się na tematyce energii odnawialnej, informując, że jednym z ważniejszych celów rządu ZEA jest rozwój sektora zielonej energii.

REKLAMA

– Energetyka odnawialna stwarza szanse na współpracę z polskimi firmami, które są zainteresowane rozszerzeniem swojej działalności na region Półwyspu Arabskiego – informuje WAM.

REKLAMA

Jednym z punktów wizyty delegacji resortu gospodarki w Abu Dhabi był udział w drugim Zgromadzeniu Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA), które odbyło się w Abu Dhabi w dniach 14-15 stycznia. Podczas Zgromadzenia powołano siedmioosobowy Komitet Doradczy ds. OZE, w którym znajdzie się przedstawiciel polskiego rządu. Ponadto, Zgromadzenie IRENA wybrało Polskę na wiceprzewodniczącego kolejnego, III Zgromadzenia Agencji.

gr