Enterprise Investors o nowej ustawie o OZE

Enterprise Investors o nowej ustawie o OZE
Nordex press

Przedstawiciel funduszu inwestującego w polski rynek energii wiatrowej ocenił zapisy nowej ustawy o energii odnawialnej.

Jakie skutki dla rynku OZE – zdaniem Michała Rusieckiego z funduszu Enterprise Invetors, który w ubiegłym tygodniu zapowiedział nowe inwestycje na polskim rynku energii wiatrowej – może oznaczać wprowadzenie zaproponowanych niedawno przez Ministerstwo Gospodarki nowych regulacji dla rynku energii odnawialnej?

– W oczekiwaniu na ostateczny kształt nowelizacji ustawy, banki praktycznie wstrzymały finansowanie projektów energii odnawialnej – komentował w Radio PiN Rusiecki, dodając, że warunki wsparcia powinny być znane przez cały okres kredytowania inwestycji.

REKLAMA
REKLAMA

Jak mówił Rusiecki, w nowej ustawie jest wiele rozsądnych zapisów, które mogą pozytywnie wpłynąć na rynek energii odnawialnej, ale są też zapisy niekorzystne i budzące kontrowersje, które muszą zostać poprawione, aby rynek się rozwijał. Niemniej jednak, Rusiecki jest przekonany, że ustawa o OZE w swoim ostatecznym kształcie wpłynie na rynek stymulująco.

Zdaniem Rusieckiego, dla dalszego rozwoju energetyki wiatrowej konieczne jest m.in. utrzymanie dotychczasowej wartości zielonych certyfikatów, a także przywrócenie obowiązku zakupu zielonej energii.

Czytaj więcej o bieżących komentarzach i analizach dot. ustawy o OZE na Gramwzielone.pl w artykule:Ustawa o OZE: bieżące informacje, analizy i komentarze