CEZ zainwestuje w zieloną energię w Polsce

CEZ zainwestuje w zieloną energię w Polsce
Henning Reiter, wikimedia cc-by-3.0

Czeski potentat energetyczny chce sprzedać udziały w farmach solarnych w Czechach i pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć {więcej}m.in. na inwestycje w Polsce.

Czołowy producent energii w Czechach zapwiedzial sprzedaż mniejszościowych udziałów w farmach solarnych, które posiada na terenie Czech, a także nowe inwestycje na terenie Rumunii, Polski i Niemiec – taki zwrot w stategii firmy zapowiedział Ladislav Kriz, rzecznik prasowy CEZ.

REKLAMA

Jak powiedział z kolei Bloombergowi Marek Hatlapatka z firmy konsultingowej Cyrrus, CEZ chce zebrać fundusze na projekty związane z energetyką odnawialną, w tym na budowę i przejęcia farm wiatrowych w Polsce.

REKLAMA

Według wcześniejszych informacji przedstawionych przez CEZ, do 2015 roku w naszym kraju Czesi chcą zbudować aż 2 GW farm wiatrowych. Pierwszym krokiem na polskim rynku energetyki wiatrowej było dla CEZ przejęcie dewelopera farm wiatrowych ECO-Wind Construction. Czytaj więcej na ten temat na Gramwzielone.pl w artykule: Czesi wchodzą na polski rynek energii wiatrowej