
Uproszczenia w programie dopłat do domów energooszczędnych
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadził zmiany w zasadach programu dopłat do domów energooszczędnych.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadził zmiany w zasadach programu dopłat do domów energooszczędnych.
Maciej Tomecki z Fundacji im. Lesława Pagi postuluje na łamach Rzeczpospolitej powołanie jednej dużej grupy energetycznej, która skupi się na rozwoju technologii i produkcji energii ze źródeł odnawialnych.
Analiza formularzy konkursu ECO-MIASTO 2015 pokazała, że dla zdecydowanej większości miast biorących udział w konkursie w kategorii efektywność energetyczna*, ta dziedzina zrównoważonego rozwoju jest ważnym lub istotnym elementem miejskiej polityki. W najbliższych dwóch latach na działania związane m.in...
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchamia drugi konkurs programu Demonstrator. 0,5 mld zł wesprze prace badawczo-rozwojowych w firmach. Dzięki pozyskanym środkom przedsiębiorstwa będą mogły przetestować innowacyjne rozwiązania, co w efekcie doprowadzi do ich szybszego wdrożenia do gospodarki.
Przestańmy ogniskować problemy elektroenergetyki na europejskiej polityce klimatycznej. Najważniejszym projektem dyskutowanym w europejskich stolicach jest nowy model rynku energii, a w tej kwestii nie mamy niestety wiele do powiedzenia.
Pierwszy etap negocjacji klimatycznych można uznać za zakończony. W sobotę, 5 grudnia eksperci przekazali na ręce przewodniczącego COP21 Laurenta Fabiusa projekt porozumienia. Przez następne 3 dni ministrowie będą debatować nad uszczegółowieniem kilkuset kwestii. Ich decyzje zaważą o losie porozumienia.
Po niekorzystnym okresie w sektorze odnawialnych źródeł energii branżę czeka wzrost. Instytut Energetyki Odnawialnej prognozuje tempo rozwoju branży OZE w Polsce na poziomie 15-17 proc. rocznie...
Japoński Solar Frontier, lider w produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych w cienkowarstwowej technologii CIS, poinformował o osiągnięciu rekordowej sprawności próbki ogniwa na poziomie 22,3 proc...
Czeski regulator energetyczny ERU zasugerował, że w przyszłym roku może nie wypłacać taryf za sprzedaż energii, które wcześniej czeskie władze zagwarantowały operatorom farm fotowoltaicznych uruchamianych w ramach systemu wsparcia dla producentów zielonej energii...
Położony w woj. opolskim Otmuchów chce pójść śladem pierwszych polskich gmin, które zdecydowały się na zagospodarowanie zdegradowanych terenów poprzemysłowych poprzez budowę farm fotowoltaicznych.
Jeszcze kilka tygodni temu wrocławski magistrat forsował wprowadzenie w stolicy Dolnego Śląska opłaty klimatycznej. Teraz, pod wpływem protestów ekologów, wrocławscy urzędnicy zmieniają plan i chcą walczyć ze smogiem.
Dotychczasowy prezes Enei Krzysztof Zamasz podzielił los swojego odpowiednika w Enerdze Andrzeja Tersy. Na stanowisko prezesa rada nadzorcza Enei delegowała swojego członka Wiesława Piosika do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu.
W ostatnim czasie padła propozycja, by deficyt kopalń, który w tym roku może osiągnąć nawet 3 mld, zł był finansowany przez elektrownie państwowe.
Premier Beata Szydło zapowiedziała, że Agencja Rezerw Materiałowych kupi węgiel ze zwałów. Ale ARM na razie nie ma żadnej podstawy prawnej, żeby to zrobić. A Komisja Europejska może uznać to za niedozwoloną pomoc publiczną.
Najgłośniej komentowanym wydarzeniem minionego miesiąca było rozpoczęcie 30 listopada szczytu klimatycznego COP21 w Paryżu. Podczas konferencji delegaci reprezentujący 195 stron konwencji ds...