Orlen wybrał wykonawcę instalacji fotowoltaicznych

OPEUS Energia zamontuje panele PV na stacjach ORLEN

 

OPEUS Energia podpisała umowę na instalację systemów fotowoltaicznych z PKN ORLEN S.A. W ramach współpracy firma opracuje oraz zamontuje dedykowane układy paneli PV na sześciu stacjach benzynowych koncernu.

REKLAMA

 

REKLAMA

W ramach realizowanych przez PKN ORLEN SA działań pilotażowych instalacje fotowoltaiczne zostaną zamontowane na 11 stacjach. OPEUS Energia dokona montażu paneli na sześciu z nich zlokalizowanych w Gdańsku, Guzowie-Wsi, Katowicach, Płocku, Radomiu oraz Rzeszowie. Łącznie w ramach współpracy zostanie zainstalowanych 238 wysokiej klasy modułów sprawdzonej niemieckiej technologii SolarWorld, które wygenerują moc 92 kWp.

 

– Przygotowany przez nas system pozwoli na optymalne eksploatowanie światła słonecznego. Będzie on dostarczał prąd do wszystkich urządzeń elektrycznych, co przyniesie znaczne oszczędności w poborze energii z sieci. Wewnątrz stacji zamontujemy monitory, na których klienci będą mogli zobaczyć jak pozytywny wpływ na środowisko ma korzystanie z paneli PV – mówi Sławomir Reszke, Prezes OPEUS Energia.

 

OPEUS Energia jest liderem rynku fotowoltaiki w Polsce. Dzięki zaangażowaniu zespołu wysokiej klasy specjalistów dostarcza kompleksowe usługi obejmujące wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego zarówno w przypadku tworzenie farm solarnych, projektów deweloperskich, jak i indywidualnych instalacji. Firma zapewnia również wsparcie w procesie pozyskiwania dofinansowania z funduszy unijnych dla realizowanych projektów.