NFOŚiGW: 300 mln zł na ekologiczny transport

NFOŚiGW: 300 mln zł na ekologiczny transport
Fot. Solaris

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o planach uruchomienia programu Niskoemisyjny Transport Miejski, którego celem jest dofinansowanie działań zmierzających do obniżenia zużycia energii i paliw w komunikacji miejskiej.

Budżet programu Niskoemisyjny Transport Miejski, który będzie realizowany w latach 2016-2023, z możliwością podpisywania umów do 2020 r., ma wynieść 300 mln zł.

Z funduszy przyznanych w ramach programu Niskoemisyjny Transport Miejski będzie można sfinansować zakup autobusów hybrydowych, w pełni elektrycznych, zasilanych gazem, a także trolejbusów. Dofinansowanie zostanie przyznane także na modernizację lub budowę stacji obsługi tankowania lub ładowania pojazdów oraz na wdrażanie systemów zarządzania transportem miejskim.

REKLAMA

Dofinansowanie w formie pożyczki ustalanej na podstawie WIBIR 3M (nie mniej niż 2%) wyniesie do 90% kosztów kwalifikowanych. Pożyczka może być udzielona na okres nie dłuższy niż 15 lat

REKLAMA

Koszt kwalifikowany przedsięwzięcia nie może być mniejszy niż 5 mln zł, a maksymalna kwota pożyczki to 50 mln zł.

Wsparcie będzie udzielane w formie niskooprocentowanej pożyczki, przede wszystkim jako uzupełnienie środków na finansowanie przedsięwzięć, które będą mogły otrzymać wsparcie ze środków UE oraz na dofinansowanie przedsięwzięć, które takiego wsparcia nie będą mogły otrzymać – informuje NFOŚiGW.

Projekt programu Niskoemisyjny Transport Miejski jest dostępny pod tym linkiem (PDF) 

gramwzielone.pl