BMW nawiązał współpracę z czołowym dystrybutorem domowych systemów fotowoltaicznych

BMW nawiązał współpracę z czołowym dystrybutorem domowych systemów fotowoltaicznych
BMW i3. Foto: Adam Haranghy, flickr cc-by

{więcej}BMW porozumiał się z SolarCity, liderem na rynku domowych instalacji fotowoltaicznych w USA. Dzięki współpracy obu firm, klienci BMW którzy kupią jeden z elektrycznych modeli BMW, będą mogli kupić domowy system PV od SolarCity z 10-procentową zniżką.
 
SolarCity to należąca do miliardera Elona Muska firma specjalizująca się w domowych instalacjach fotowoltaicznych. Co ciekawe do Elona Muska należy też Tesla – konkurent BMW na rynku producentów elektrycznych aut. Jak na razie Tesla w swoim portfolio nie oferuje jednak małego elektrycznego modelu przeznaczonego do jazdy po mieście, który mógłby konkurować z miejskim elektrykiem i3 – pierwszym seryjnie produkowanym modelem BMW, którego sprzedaż niemiecki potentat zaczyna na rynku amerykańskim.
 
BMW i3 miał swoją premierę zaledwie kilka miesięcy temu, a BMW ma już na niego ponad 8 tysięcy zamówień. I3 można już kupić także w Polsce. Jego cena zaczyna się od 140 tys. zł. Na jednym ładowaniu akumulatorów, którego koszt to kilkanaście złotych, i3 może przejechać ok. 130-160 km. BMW już zapowiada produkcję kolejnych elektrycznych modeli. 

REKLAMA

Należąca do Muska Tesla jak na razie oferuje jedynie elektryczny Model S. Cena ekskluzywnego Modelu S, którego zasięg to ok. 480 km, w USA wynosi minimum 50 tys. dolarów, jednak Musk zapowiada wypuszczenie na rynek w ciągu najbliższych lat mniej ekskluzywnego samochodu elektrycznego, który będzie o połowę tańszy od Modelu S. 
gramwzielone.pl

REKLAMA