Najpopularniejsze auta elektryczne w USA

Najpopularniejsze auta elektryczne w USA
Frank Mitchel III flickr cc+bz+2.0

{więcej}Jeśli chodzi o sprzedaż aut typu plug-in w Stanach Zjednoczonych to rynek ten nie zmienił się za bardzo w ciągu ostatnich miesięcy.

Patrząc na wyniki za I kwartał 2014 r. w dalszym ciągu pierwsze miejsce zajmuje Nissan Leaf, głównie ze względu na dobry stosunek jakości do ceny tego auta. Nie bez znaczenia jest również fakt, że japoński koncern motoryzacyjny bardzo promuje sprzedaż swojego ekologicznego auta, widząc w rynku aut elektrycznych swoją przyszłość.

Nissan Leaf jest również najlepiej sprzedajnym się autem w wielu krajach europejskich, min. w Danii, Norwegii czy Holandii. Dodatkowo już w czerwcu na rynek wejdzie nowy elektryczny model Nissana o nazwie E-NV200, którego produkcja właśnie ruszyła. Będzie to auto dostępne zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej.

REKLAMA

Czytaj więcej na ten temat: Nissan uruchomił produkcję elektrycznego e-NV200

REKLAMA

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o ilość sprzedany aut elektrycznych w I kwartale 2014 r. w USA, plasuje się rodzima Tesla model S z ilością 1267 sprzedanych sztuk, a tuż za nią Chevy Volt z ilością 1210 sztuk.

Dużą różnicę widać za to, kiedy porównamy sprzedaż za pierwsze trzy miesiące z roku 2012, 2013 i 2014. W 2012 r. ogólna sprzedaż aut typu plu-in w Stanach wyniosła zaledwie 1566 sztuk, natomiast w 2012 roku było to już 5704 sztuki, a w roku bieżącym prawie 7000 sztuk.

Poniżej prezentujemy wyniki sprzedażowe aut typu plug-in w Stanach Zjednoczonych za I kwartał 2014 roku. 

gramwzielone.pl