Widok Energia rusza z produkcją peletów

Widok Energia rusza z produkcją peletów
Magic Madzik, flickr cc-by-2.0

Widok Energia dzisiaj uruchamia zakład do produkcji peletów w Koniecwałdzie na Żuławach. Fundusze na jego produkcję firma pozyskała dzięki emisji serii obligacji.

Widok Energia chce rozwijać działalność w zakresie upraw i przetwórstwa biomasy. Swoją działalność spółka chce finansować w dużej mierze ze źródeł zewnętrznych. Ostatnia emisja obligacji, której dokonała, pokazuje, że inwestorzy w Polsce mają zaufanie do projektów związanych z energetyką odnawialną.

Dzięki sprzedaży obligacji firma pozyskała 4,2 mln zł, co pozwoli jej sfinansować budowę zakładu granulacji biomasy. To nie pierwsza emisja obligacji spółki. Do tej pory Widok Energia pozyskała dzięki obligacjom w sumie 8 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Kolejnym etapem pozyskiwania kapitału przez Widok Energia ma być debiut na platformie giełdowej New Connect, który ma się odbyć już na przełomie maja i czerwca. W ramach IPO poprzedzającego wejście na NC, firma pozyskała ze sprzedaży akcji już 1 mln zł.

Koszt inwestycji w Koniecwałdzie Widok Energia oszacowała na 26 mln zł. Firma chce produkować 40 tys. ton peletów rocznie. Spółka szacuje przychody z produkcji peletów na poziomie 18 mln zł rocznie.

Oprócz zakładu na Żuławach, firma chce zainwestować także w plantację roślin energetycznych, na co zamierza przeznaczyć teren o powierzchni 800 hektarów.