PKP Energetyka zbuduje biogazownie?

PKP Energetyka zbuduje biogazownie?
spd biogas press

PKP Energetyka rozważą możliwość budowy biogazowni.

PKP Energetyka to już kolejna firma z branży energetycznej w Polsce, która chce budować własne źródła energii. Oprócz źródeł odnawialnych bazujących na spalaniu biomasy, firma chce pozyskiwać energię także z gazu ziemnego.

REKLAMA

– PKP Energetyka jest przedsiębiorstwem o rozproszonej strukturze sieci, składającej się z wielu punktów odbioru energii. Planowane przez spółkę źródła wytwarzania, powinny zapewnić część naszego zapotrzebowania. To będą moce wykorzystujące do produkcji energii m.in. biomasę i gaz ziemny. Obecnie są przygotowywane studia wykonalności takich inwestycji. Rozważanych jest kilka lokalizacji. Ostateczna decyzja zapadnie po wykonaniu wstępnych analiz – mówi na łamach wnp.pl Grzegorz Grabowski, dyrektor handlowy PKP Energetyka.

REKLAMA

Jak informuje wnp.pl, PKP Energetyka chce dzięki wykorzystaniu własnych źródeł zaspokoić swoje zapotrzebowanie na energię w 25-30- procentach. Spółka na terenie całego kraju obsługuje 45 tys. klientów, dzięki czemu jej udział w rynku dystrybucji energii w Polsce to obecnie ok. 3,6%.