Tauron Ekoenergia kupi 11-12 biogazowni

Tauron Ekoenergia kupi 11-12 biogazowni
Conergy press

Tauron Ekoenergia wejdzie na rynek biogazowni. Łączna moc biogazowni, którymi ma zarządzać spółka, to 20 MW.

Tauron Ekoenergia nie zamierza realizować projektów typu green-field, ale kupić gotowe instalacje biogazowe. Budową biogazowni dla Tauron Ekoenergia zajmie się firma ABM Solid.

Cały park biogazowni o mocy 20 MW, który przejmie Tauron Ekonergia, ma zostać ukończony w IV kwartale 2015 roku. Pierwsza biogazownia ma zostać uruchomiona już w przyszłym roku.

REKLAMA
REKLAMA

Jak podaje portal Construction Poland Online, biogazownie będą zlokalizowane w południowej Polsce – w województwach małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim.

Szacuje się, że koszt budowy każdej z biogazowni, których moc ma mieścić się w przedziale 1 – 2,5 MW, wyniesie od 30 do 50 mln zł.

W ramach kontraktu, oprócz budowy biogazowni, ABM Solid zajmie się także utrzymaniem i serwisowaniem w okresie 5 lat od oddania do użytku każdej z kupionych przez Tauron Ekoenergię biogazowni.

Obecnie w portfolio odnawialnych źródeł energii Tauron Ekoenergia posiada 35 elektrowni wodnych o łącznej mocy 124 MW. Firma zapowiada też inwestycje w energetyce wiatrowej. Do 2020 roku ma zarządzać parkiem wiatrowym o łącznej mocy 800 MW.