Problem z biogazownią w Liszkowie

Problem z biogazownią w Liszkowie
Ra Boe, wikimedia cc-by-3.0

Zdaniem Instytutu Energetyki Odnawialnej działalność biogazowni w Liszkowie przyczyniła się do wykreowania negatywnego wizerunku inwestycji w elektrownie biogazowe. {więcej}

Wg Anny Oniszk-Popławskiej z IEO, na którą powołuje się cire.pl, operator biogazowni w Liszkowie przez pewien czas nie przestrzegał standardów funkcjonowania biogazowni, co w efekcie skutkowało unoszącym się w okolicy odorem.

REKLAMA

Mimo, że operator instalacji w Liszkowie – największej biogazowni rolniczej na terenie naszego kraju – naprawił swój błąd – działalność tej biogazowni przyczyniła się do rozpowszechnienia złego wizerunku tego rodzaju instalacji i utrudnia realizację innych inwestycji.

REKLAMA

– Liszkowo psuje atmosferę wokół biogazowni w całej Polsce. Gdy wydawaliśmy wówczas decyzje nie było sprzeciwu mieszkańców. Sytuacja zmieniła się właśnie po Liszkowie. Mieszkańcy nie chcą teraz tej budowy – cire.pl cytuje Romana Wieczorka, wójta kujawskiej gminy Dąbrowa Biskupia, w której od kilku lat planowana była budowa biogazowni przy zakładach mięsnych.

Czytaj więcej o problemach biogazowni w Liszkowie w artykule: Biogazownia w Liszkowie zamknięta?