Ruszają dotacje na mikrobiogazownie rolnicze

Ruszają dotacje na mikrobiogazownie rolnicze
Conergy press

Już od jutra w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie można składać wnioski na dofinansowanie budowy biogazowni rolniczych. {więcej}

Program dotacji ARiMR jest prowadzony w ramach projektu „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej szansą na zrównoważony rozwój wsi”.

Maksymalna dotacja, jaką będą mogli otrzymać inwestorzy zainteresowani budową biogazowni, wyniesie 500 tys. zł i może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

REKLAMA
REKLAMA

Maksymalna wysokość dotacji wskazuje, że ARiMR chce wspierać budowę małych biogazowni rolniczych o mocy ok. 100 kW. Agencja szacuje, że koszt budowy takiej biogazowni to ok. 1 mln zł.

Wstępnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na program dotacji chce przeznaczyć 365 mln zł, jednak nie wyklucza zwiększenia budżetu w przypadku dużego zainteresowania ze strony potencjalnych beneficjentów.

Dotacje będą mogli otrzymać rolnicy, a preferowane będą wnioski z biedniejszych gmin charakteryzujących się dużą ilością terenów o niekorzystnych warunkach zagospodarowania.