Widok Energia zbuduje elektrociepłownie na biomasę

Widok Energia zbuduje elektrociepłownie na biomasę
Aunt Owwe, flickr cc-by-2.0

Firma z branży biomasowej szykuje się do kolejnych inwestycji. W tym celu utworzy nową spółkę i pracuje nad finansowaniem nowych {więcej}projektów.

Na projekt elektrociepłowni Widok Energia pozyskała unijne dofinansowanie w wysokości 12,2 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt projektu to 25 mln zł. Realizacją inwestycji wartej 25 mln zł zajmie się spółka Widok Bio-Energia, która na początku przyszłego roku wejdzie w skład grupy kapitałowej Widok Energii. Czytaj więcej o dotacji na elektrociepłownię Widok Energii w artykule: Dotacja na elektrociepłownię na biomasę w Koniecwałdzie.

Jak informuje cire.pl, inna ze spółek Widok Energii, Widok Kogeneracja, przygotowuje się do budowy dwóch mikroelektrociepłowni, które powstaną w Kolbudach, a także w zlokalizowanej koło Sztumu Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przewidywana moc obu instalacji to 7,2 MW.

REKLAMA
REKLAMA

 Chcemy w przypadku jednej z instalacji mikroelektrociepłowni oprzeć się na kredycie technologicznym, zaś w drugiej lokalizacji za powodzeniem przemawiają przepisy dotyczące specjalnych stref ekonomicznych. Dodatkowo mamy uruchomiony program emisji obligacji, z którego możemy pozyskać środki na realizację tej inwestycji – cire.pl cytuje Iwonę Szmaję, prezes Widok Energia.

Spółka Widok Energia finansuje swoje inwestycje m.in. z obligacji, a także ze środków pozyskanych na giełdzie NewConnect, na której firma zadebiutowała w lipcu tego roku.

Czytaj o innych inwestycjach Widok Energii na Gramwzielone.pl w artykule: Widok Energia rusza z produkcją peletów.


red. gramwzielone.pl