Konferencja poświęcona biogazowi i biomasie

Dowiedz się, jak sprawniej poruszać się w gąszczu wymagań formalnych i technicznych w zakresie budowy biogazowni – podczas konferencji „Biogaz i Biomasa: technologie, inwestycje, finansowanie, świadectwa pochodzenia”. {więcej}

Projekty oparte na wykorzystaniu biomasy i biogazu już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a ich popularność wśród inwestorów błyskawicznie rośnie. Nic w tym dziwnego – to najbardziej opłacalne źródło energii odnawialnej, które oprócz wymiernych korzyści biznesowych umożliwia także wykorzystanie odpadów i produkcję energii w zgodzie z naturą.

Firm i przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w projektach biogazowych nie brakuje, jednak na przeszkodzie stoją na ogół skomplikowane regulacje prawne i procedury administracyjne, trudności z pozyskaniem funduszy oraz dylematy powiązane z wyborem technologii, przyłączeniem do sieci przesyłowych i zagospodarowaniem odpadów pofermentacyjnych.

REKLAMA

Firma Master Institute postanowiła ułatwić potencjalnym inwestorom odnalezienie się w gąszczu wymagań formalnych i technicznych poprzez zorganizowanie konferencji, na której zostaną kompleksowo przedstawione najbardziej istotne i frapujące zagadnienia dotyczące budowy biogazowni oraz przedsięwzięć wykorzystujących biomasę. Prelegenci – wśród których znajdą się przedstawiciele instytucji państwowych, doradcy prawni i finansowi, wybitni badacze oraz inwestorzy i praktycy znający problematykę biogazu i biomasy od A do Z – umożliwią pogłębienie wiedzy, której praktyczne wykorzystanie powinno stać się gwarancją skutecznego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego budowy biogazowni oraz zapewnić jej efektywne funkcjonowanie.

REKLAMA

Podsumowaniem prelekcji będzie case study jednej z polskich biogazowni, zaprezentowane przez jej twórców, oraz dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli znaczących firm zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, podczas której analizowana będzie przyszłość polskich biogazowni w obliczu istniejących barier administracyjnych, prawnych i finansowych.

Biogaz i biomasa są przyszłością branży energetycznej. Energia z tych źródeł jest opatrzona zielonymi certyfikatami, a potencjalni inwestorzy mogą korzystać z preferencyjnego dofinansowania. W krajach takich jak Niemcy, Dania czy Szwecja potencjał bioenergii jest wykorzystywany w ogromnym stopniu. Nie warto pozwolić, by trudności organizacyjne zniechęciły polskich przedsiębiorców.

Wśród prelegentów konferencji znajdują się m.in.:

– przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Rolnictwa i Wsi oraz Ministerstwa Gospodarki,

– Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej,

– przedstawiciele kancelarii prawnych: Wierzbowski Eversheds, Norton Rose Piotr Strawa i Wspólnicy

– Piotr Skoczko z Energa-Operator S.A.

– ekspert ds. OZE w BGŻ S.A.

– Małgorzata Kijowska z NFOŚiGW

– Wojciech Nawrocki, ekspert ds. projektów środowiskowych w Metropolis DG. 

– Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych,

– Pierre Haider, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Biogazu,

– specjaliści z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego.

Konferencja „Biogaz i biomasa: technologie, inwestycje, finansowanie, świadectwa pochodzenia”odbędzie się w dniach 27-28 października w Warszawie. Harmonogram oraz szczegóły nt. Konferencji możesz zobaczyć tutaj.


Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym Konferencji.