Problematyczne aspekty wytwarzania energii z biomasy

Energetyczne potrzeby Polski ciągle rosną, aby im sprostać w sposób nieszkodliwy dla środowiska, niezbędne jest wykorzystanie technologii energetycznych o niskiej zawartości węgla oraz zwiększenie sprawności wytwarzania energii. {więcej}

Odpowiedzią na nie jest biomasa – trzecie co do wielkości naturalne źródło energii na świecie.Podczas warsztatów, które odbędą się w Warszawie, w dniach 15-16 listopada 2010 roku, dowiedzą się Państwo m.in. o najnowszych zmianach w prawie dotyczących biomasy, plusach oraz minusach poszczególnych rozwiązań technologicznych.

Przedstawione zostaną Państwu praktyczne możliwości z zakresu logistyki oraz magazynowania biomasy, a także metodologia jej właściwego rozliczania. Na przykładzieElektrowni Jaworzno III omówiony zostanie wpływ spalanej biomasy na eksploatowane urządzenia oraz zagrożenia towarzyszące jej spalaniu i współspalaniu.

REKLAMA

Podczas spotkania nasi eksperci reprezentujący największe polskie instytucje, specjalistyczne firmy oraz kancelarie prawne odpowiedzą Państwu na wiele pytań związanych z procedurą pozyskiwania energii z biomasy. 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w praktycznych warsztatach, których celem jest podzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami.

REKLAMA

 

Więcej informacji:

Agnieszka Gładysz

T: +48 22 379 29 31

F: +48 22 379 29 01

e-mail: 
a.gladysz@mmcpolska.pl 

www: 
www.mmcpolska.pl

 

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym konferencji „Problematyczne aspekty wytwarzania energii z biomasy”.