Pol-Aqua wchodzi na rynek biogazu

Budowa biogazowni w powiecie zielonogórskim będzie pierwszą tego typu realizacją, którą wykona Pol-Aqua.

Firma specjalizująca się m.in. w budownictwie infrastrukturalnym i paliwowym wybuduje swoją pierwszą biogazownię w Klępsku, w województwie lubuskim. Jej moc wyniesie 1 MW.

– Pol-Aqua wchodzi na szybko rosnący rynek biogazu w Polsce – komentuje Michał Górka, dyrektor ds. marketingu w Pol-Aqua.

REKLAMA

Instalację do produkcji energii w kogeneracji (CHP) dostarczy niemiecka firma Greenvironment. Instalacja bazująca na mikroturbinie CR1000 będzie zaopatrzona w system zdalnej kontroli SCADA.

REKLAMA

– Zamówienie od firmy Pol-Aqua to milowy krok w realizacji naszych wysiłków mających na celu wprowadzenie na polski rynek technologii mikroturbin. Co więcej, pokazuje to także poprawę możliwości finansowania dla projektów związanych z produkcją energii odnawialnej w Polsce – powiedział COO firmy Greenvironment, Peter Dorner.

Greenvironment wykonuje kompletne realizacje elektrowni kogeneracyjnych. Niemiecka firma specjalizuje się w dostarczaniu systemów do mniejszych instalacji CHP. Przeciętna moc elektrowni wykorzystujących podzespoły Greenvironment to 250 kW. Mająca siedzibę w Berlinie firma jest także dystrybutorem mikroturbin amerykańskiej firmy Capstone.

Zbiorniki fermentacyjne do biogazowni w Klępsku dostarczy firma Biogas Hochreiter GmbH. Budowę instalacji będzie nadzorować firma ITER Sp. z o.o.

gr